کد خبر:3531
پ
۱۳۹۶۱۲۰۲۱۴۱۰۴۰۶۴۲۱۳۴۱۶۱۷۴

خیز روسیه برای نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال

بر اساس بیانیه وزارت دارایی روسیه که امروز (دوشنبه) منتشر شد، این وزارتخانه لایحه‌ای در مورد نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال به دولت این کشور ارائه کرده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، بر اساس بیانیه وزارت دارایی ..

بر اساس بیانیه وزارت دارایی روسیه که امروز (دوشنبه) منتشر شد، این وزارتخانه لایحه‌ای در مورد نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال به دولت این کشور ارائه کرده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، بر اساس بیانیه وزارت دارایی روسیه که امروز (دوشنبه) منتشر شد، این وزارتخانه لایحه‌ای در مورد نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال به دولت این کشور ارائه کرده است.

در این بیانیه آمده است: وزارت دارایی روسیه در ۱۸ فوریه ۲۰۲۲ لایحه نظارت بر ارزهای دیجیتال را تهیه و به دولت فدراسیون روسیه ارائه کرده است.

بر اساس این لایحه، استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت همچنان در خاک روسیه ممنوع خواهد بود، در حالی که ارزهای دیجیتال تنها به عنوان ابزار سرمایه گذاری در نظر گرفته می شوند.

روسیه: ارز دیجیتال نیاز به مقررات دارد، نه ممنوعیتدولت طرفدار ارز دیجیتال اولین ضرر خود را متحمل شد

علاوه بر این، طبق این لایحه، مکانیسم ویژه‌ای برای ثبت صرافی‌ها در روسیه ایجاد خواهد شد تا بتوانند عملیات مرتبط با سازماندهی گردش ارزهای دیجیتال را انجام دهند.

این وزارتخانه همچنین ورود به صرافی ارزهای دیجیتال را برای تقسیم سرمایه‌گذاران از نظر سطح صلاحیت با استفاده از آزمایش و تعیین آستانه سرمایه‌گذاری پیشنهاد کرده است.

بر اساس این گزارش، انجمن ارتباطات الکترونیکی روسیه (RAEC) ماه گذشته تأکید کرده بود که ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور مشکلات مربوط به کلاهبرداری و اقدامات غیرقانونی را حل نمی کند، بلکه کنترل آنها را پیچیده تر می کند.

ایوان چبسکوف، یکی از مدیران ارشد وزارت دارایی روسیه نیز طی اظهاراتی اعلام کرده بود که فقط نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال، حفاظت از حقوق شهروندان را ممکن می‌سازد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران