کد خبر:5052
پ
۱۴۰۰۰۸۱۰۱۷۱۰۱۱۵۱۵۲۳۹۵۲۱۲۴

دستگاه‌های اجرایی ملزم به انتقال همه حساب‌های خود نزد خزانه‌داری شدند

بخشنامه خزانه‌داری کل کشور برای الزام دستگاه‌های اجرایی به انتقال حساب‌های خود به خزانه‌داری و مسدودسازی حساب‌های سایر بانک‌ها ابلاغ شد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، خزانه‌داری‌کل کشور در بخشنامه‌ای اعلام کرد که همه دستگاه‌های اجرایی مک..

بخشنامه خزانه‌داری کل کشور برای الزام دستگاه‌های اجرایی به انتقال حساب‌های خود به خزانه‌داری و مسدودسازی حساب‌های سایر بانک‌ها ابلاغ شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خزانه‌داری‌کل کشور در بخشنامه‌ای اعلام کرد که همه دستگاه‌های اجرایی مکلف به افتتاح حساب‌های خود (درآمدی و هزینه‌ای) صرفاً از طریق خزانه‌داری‌کل کشور و نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هستند. این دستگاه‌ها تا پایان فروردین ماه نسبت به مسدود نمودن حساب‌های فرعی نزد سایر بانک‌ها اقدام نمایند.

این بخشنامه در راستای اجرای اصل ۵۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مفاد بند (الف) تبصره ۷ و بند (و) تبصره ۱۹ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور است که همه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه مکلف به اجرای آن هستند.

در این بخشنامه همچنین بیان شده است که در راستای استقرار حساب واحد خزانه (TSA) از ابتدای سال جاری همه وجوه درآمدی دستگاه‌های اجرایی به‌واسطه شناسه واریز یکتا به حساب‌های مربوطه خزانه واریز می‌گردد.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران