کد خبر:2568
پ
۱۳۹۸۱۰۱۰۰۹۵۸۵۵۶۲۱۹۲۵۱۶۷۴

ذخایر زیرزمینی گاز اروپا و اوکراین به پایین‌ترین رقم خود رسید

شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که ذخایر گاز در مخازن زیرزمینی اروپا و اوکراین به پایین‌ترین رقم خود در تاریخ رسیده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت گازپروم روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که ذخایر گاز در مخازن زیرز..

شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد که ذخایر گاز در مخازن زیرزمینی اروپا و اوکراین به پایین‌ترین رقم خود در تاریخ رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت گازپروم روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که ذخایر گاز در مخازن زیرزمینی اروپا و اوکراین به پایین‌ترین رقم خود در تاریخ رسیده است.

گازپروم گفت: سطح ذخایر در مخازن زیرزمینی گاز اروپا در طول مشاهدات بلندمدت در این منطقه به کمترین میزان خود از ۱۱ ژانویه ۲۰۰۲ رسیده است.

این شرکت فعال در حوزه صادرات گاز روسیه افزود: ذخایر (اروپا) تا تاریخ ۲۲ ژانویه ۱٫۸۵ میلیارد متر مکعب کمتر از شاخص حداقل بوده است.

انتقاد روسیه از سیاسی کردن پروژه خط لوله گاز اروپاآلمان اعلام کرد، فقط برای ۱۷ روز ذخیره گاز دارد

به گفته گازپروم، تا ۲۲ ژانویه، حجم گاز قابل استحصال در مخازن اروپا ۲۶ درصد کمتر (۱۴٫۹ میلیارد متر مکعب کمتر) از سال گذشته بود. این شرکت با استناد به داده های زیرساخت گاز اروپا گفت که برداشت به ۷۱٫۸ درصد یا ۳۴٫۳ میلیارد متر مکعب رسیده است.

گازپروم خاطرنشان کرد که سطح مخازن زیرزمینی گاز اوکراین نیز به حداقل خود رسیده است.

حجم گاز این مخازن کاهش یافته و تا ۲۲ ژانویه به ۱۲٫۱ میلیارد متر مکعب رسیده است. این میزان ۴۴٫۶ درصد (یا ۹٫۷ میلیارد متر مکعب) کمتر از سال گذشته و ۳٫۲ میلیارد متر مکعب کمتر از تاریخ شروع تزریق گاز در آوریل ۲۰۲۱ است.

بر اساس این گزارش، حجم ذخایر در مخازن زیرزمینی گاز اوکراین اخیرا به زیر ۱۲ میلیارد متر مکعب رسیده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران