کد خبر:3042
پ
۱۴۰۰۰۹۰۸۱۵۰۱۰۰۹۸۸۲۴۱۶۱۰۸۴

ذخایر گاز اروپا در صورت توقف واردات از روسیه ۶ هفته دیگر تمام می‌شود

شرکت مشاوره بریتانیایی وود مکنزی در گزارشی تاکید کرد که اگر غرب تصمیم بگیرد عرضه گاز از روسیه مسدود شود، ذخایر گاز اروپا تا ۶ هفته دیگر تمام خواهد شد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت مشاوره بریتانیایی وود مکنزی ..

شرکت مشاوره بریتانیایی وود مکنزی در گزارشی تاکید کرد که اگر غرب تصمیم بگیرد عرضه گاز از روسیه مسدود شود، ذخایر گاز اروپا تا ۶ هفته دیگر تمام خواهد شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت مشاوره بریتانیایی وود مکنزی Wood Mackenzi در گزارشی تاکید کرد که اگر غرب تصمیم بگیرد عرضه گاز از روسیه مسدود شود، ذخایر گاز اروپا تا ۶ هفته دیگر تمام خواهد شد.

به گفته تحلیلگران این شرکت، تحت هر سناریوی ژئوپلیتیکی، این خطر برای اتحادیه اروپا وجود دارد که در زمستان ۲۰۲۲-۲۰۲۳ با ذخایر اندک بی‌سابقه گاز مواجه شود.

کارشناسان وود مکنزی می‌گویند: اگر همه جریان‌های گاز امروز متوقف شود، ذخایر گاز موجود ظرف ۶ هفته دیگر تمام می‌شود؛ سقوط تقاضا بسیار زیاد خواهد بود؛ و اگر این اختلال طولانی‌تر شود، موجودی ذخایر گاز تا تابستان قابل بازسازی نخواهد بود.

ذخایر گاز اروپا به پایین ترین حد خود رسیدقطر به‌تنهایی قادر به تامین گاز اروپا نیست

آنها افزودند: در این صورت، اروپا با وضعیت فاجعه بار ذخیره گاز نزدیک به صفر برای زمستان آینده مواجه خواهد شد.

تحلیلگران این شرکت فکر نمی کنند که دولت های اروپایی حتی در صورت تهاجم تمام عیار به اوکراین، مانع از واردات گاز روسیه شوند.

بر اساس این گزارش، یافتن حجم های جایگزین برای پاسخگویی به ۲۸ درصد تقاضای سالانه غیرممکن است.

این شرکت خاطرنشان می‌کند: این سناریو نشان می‌دهد که اروپا تا چه حد به گاز روسیه وابسته شده است و دیپلماسی و حساسیت‌های تجاری باید نقش حیاتی ایفا کنند تا اطمینان حاصل شود که ذخایر همچنان جریان دارد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران