کد خبر:3335
پ
۱۳۹۶۱۲۲۶۱۳۰۴۳۹۴۷۷۱۳۶۵۴۰۲۴

ذخایر گاز طبیعی آلمان به سطوح "نگران کننده" رسید

مخازن گاز طبیعی آلمان که بیشترین ظرفیت‌ ذخیره‌سازی زیرزمینی در اروپا را دارا می‌باشد، در مقایسه با سال‌های گذشته به پایین‌ترین سطح در تاریخ خود رسیده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، مخازن گاز طبیعی آلمان که بیشترین ..

مخازن گاز طبیعی آلمان که بیشترین ظرفیت‌ ذخیره‌سازی زیرزمینی در اروپا را دارا می‌باشد، در مقایسه با سال‌های گذشته به پایین‌ترین سطح در تاریخ خود رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، مخازن گاز طبیعی آلمان که بیشترین ظرفیت‌ ذخیره‌سازی زیرزمینی در اروپا را دارا می‌باشد، در مقایسه با سال‌های گذشته به پایین‌ترین سطح در تاریخ خود رسیده است.

یکی از نمایندگان وزارت اقتصاد این کشور در کنفرانس خبری روز دوشنبه اعلام کرد که اکنون سطح ذخایر به حدود ۳۵ درصد رسیده است و دولت "به دقت وضعیت را زیر نظر دارد".

این مقام مسئول با اذعان به اینکه این ذخایر کمتر از سال های اخیر است، خاطرنشان کرد: به هر حال می خواهیم در سال های آینده این وضعیت را تغییر دهیم.

ورشکستگی شرکت‌های برق و گاز آلمان با بحران انرژی در اروپاذخایر گاز اروپا در صورت توقف واردات از روسیه ۶ هفته دیگر تمام می‌شود

نماینده این وزارتخانه گفت: ذخایر مخازن در آلمان نه توسط دولت، بلکه توسط بازار تعیین می شود. هفته گذشته، دولت اذعان کرد که ذخایر گاز کشور به سطوح "نگران کننده" کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، مصرف کنندگان اروپایی بیشترین افزایش قیمت برق، گاز و نفت مورد استفاده در وسایل گرمایشی را در سال ۲۰۲۱ تجربه کردند.

در ماه سپتامبر، قیمت گاز در بازار اروپا از مرز تاریخی ۱۰۰۰ دلار در هر هزار متر مکعب فراتر رفت و در ماه اکتبر به ۲۰۰۰ دلار در هر هزار متر مکعب رسید.

این در حالی است که اقتصاددانان نسبت به افزایش شدید قیمت انرژی در زمستان هشدار داده بودند. با این حال، دولت آلمان ادعا کرده بود که "تامین تضمین شده است" و خطر کمبود وجود ندارد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران