کد خبر:2308
پ
۱۴۰۰۰۳۰۷۱۶۴۳۴۸۶۳۹۲۲۸۶۸۰۲۴

رئیس بانک کردیت سوئیس پس از نقض قوانین استعفا و عذرخواهی کرد

رئیس بانک کردیت سوئیس به دنبال یک سری اشتباهات از جمله نقض قوانین قرنطینه سوئیس و بریتانیا که اعتماد به وی را از بین برد، پس از فقط ۹ ماه ریاست، استعفا کرد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشنال نیوز، آنتونیو هورتا اوسوریو، رئیس ب..

رئیس بانک کردیت سوئیس به دنبال یک سری اشتباهات از جمله نقض قوانین قرنطینه سوئیس و بریتانیا که اعتماد به وی را از بین برد، پس از فقط ۹ ماه ریاست، استعفا کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشنال نیوز، آنتونیو هورتا اوسوریو، رئیس بانک کردیت سوئیس، به دنبال یک سری اشتباهات از جمله نقض قوانین قرنطینه سوئیس و بریتانیا که اعتماد به وی را از بین برد، پس از فقط ۹ ماه ریاست، استعفا کرد.

این بانک مستقر در زوریخ روز دوشنبه اعلام کرد که خروج وی به دنبال تحقیقاتی صورت گرفت که توسط هیئت مدیره انجام شده است.

در پی این استعفا، بانک کردیت سوئیس اکسل پی. لمان، عضو هیئت مدیره این بانک را به عنوان جانشین هورتا اوسوریو معرفی کرد که بلافاصله اجرایی شد.

رسوایی جاسوسی مدیرعامل بانک کردیت سوئیس از مدیران سابق

خروج ناگهانی ریاست این بانک به دنبال یک سال فاجعه بار رخ داد که در آن دو رسوایی بزرگ مربوط به شرکت‌های خدمات مالی گرینسیل کپیتال و آرچگوس کپیتال بیش از ۵ میلیارد دلار هزینه روی دست این بانک گذاشت و سهام آن را به میزان یک پنجم کاهش داد.

جزئیات اقدام هورتا اوسوریو درباره نقض قرنطینه برای اولین بار حدود یک ماه پیش فاش شد و نشان داد که او در ۲۸ نوامبر از بریتانیا به سوئیس بازگشته و قبل از پایان دوره ۱۰ روزه قرنطینه اجباری عازم شبه جزیره ایبری شده است.

این بانک در آن زمان "با کمال تأسف تصدیق کرد" که هورتا اوسوریو با ترک سوئیس قبل از پایان دوره قرنطینه، قوانین را زیر پا گذاشته است.

این در حالی بود که یک بار دیگر نقض قوانین قرنطینه در ژوئیه ۲۰۲۱، از وی سر زده بود که در جریان تحقیقات داخلی در مورد نقض قوانین سوئیس فاش شد.

رویترز گزارش داد که مدیرعامل این بانک در آن ماه برخلاف مقررات بریتانیا از بازی فینال تنیس ویمبلدون در لندن دیدن کرده بود.

هورتا اوسوریو طی اظهاراتی گفت: متأسفم که برخی از اقدامات شخصی من به مشکلاتی برای بانک منجر شده و توانایی من برای نمایندگی بانک در داخل و خارج را به خطر انداخته است. بنابراین معتقدم استعفای من به نفع بانک و ذینفعان آن در این برهه حساس است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران