کد خبر:2833
پ
۱۴۰۰۱۱۱۲۱۳۴۰۰۸۶۵۱۲۴۶۵۹۴۰۴

راه‌اندازی اولین سامانه تاکسی بدون راننده در امارات

اولین سامانه تاکسی بدون راننده در امارات متحده عربی موسوم به “تی‌ایکس‌اِی‌آی” TXAI، مرحله آزمایش اولیه خود را با خدمات رسانی به بیش از ۲۷۳۰ مسافر، به پایان رساند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشنال نیوز، اولین سامانه تاکسی بدون..

اولین سامانه تاکسی بدون راننده در امارات متحده عربی موسوم به "تی‌ایکس‌اِی‌آی" TXAI، مرحله آزمایش اولیه خود را با خدمات رسانی به بیش از ۲۷۳۰ مسافر، به پایان رساند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشنال نیوز، اولین سامانه تاکسی بدون راننده در امارات متحده عربی موسوم به "تی‌ایکس‌اِی‌آی" TXAI، مرحله آزمایش اولیه خود را با خدمات رسانی به بیش از ۲۷۳۰ مسافر، به پایان رساند.

شرکت بیانات که زیرمجموعه گروه ۴۲ می‌باشد و در زمینه اطلاعات مکانی، تجزیه و تحلیل داده ها و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند روز دوشنبه اعلام کرد که آزمایشات کلی این تاکسی‌ها در جزیره یاس ابوظبی از ۲۳ نوامبر تا ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ انجام شد.

مدیر اجرایی شرکت بیانات گفت: ما متعهد به ادامه همکاری نزدیک با مقامات امارات متحده عربی برای ایجاد سیستم‌های حمل‌ونقل نوآورانه با سرمایه‌گذاری استراتژیک در سراسر زنجیره ارزش تحرک هوشمند هستیم.

پس از حادثه در المپیک، استفاده از خودروهای بدون راننده تویوتا متوقف شدشرکت هواوی چین تا ۲۰۲۵ به فناوری خودروهای بدون راننده می‌رسد

بر اساس این گزارش، بیانات در حال حاضر با شرکای خود و مقامات امارات متحده عربی برای راه اندازی مرحله دوم برنامه TXAI همکاری نزدیکی دارد.

این مرحله قرار است تا اواسط سال ۲۰۲۲ راه اندازی شود و شامل ۱۰ تاکسی بدون راننده در نقاط مختلف ابوظبی خواهد بود.

این ناوگان کاملاً از خودروهای الکتریکی و هیبریدی تشکیل شده است. جزئیات بیشتر در مورد این سامانه تاکسی را می توان در اپلیکیشن آن پیدا کرد. اپلیکیشن TXAI را می توان از طریق اپل استور و گوگل پلی دانلود کرد.

اداره شهرداری‌ها و حمل‌ونقل ابوظبی و شرکت بیانات در ماه مارس سال گذشته برای توسعه وسایل نقلیه بدون راننده با یکدیگر متحد شدند.

این شرکت همچنین برای اجرای این طرح آزمایشی که اولین بار در نوامبر سال گذشته در اجلاس شهر هوشمند ابوظبی اعلام شد، با مرکز حمل و نقل یکپارچه و مدیریت دارایی امارات Miral همکاری نزدیک داشت.

بیانات اعلام کرده است که بیش از ۱۶۶۰۰ کیلومتر رانندگی خودکار در مرحله یک آزمایشی صورت گرفته است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران