کد خبر:7288
پ
۱۳۹۷۱۲۱۲۱۳۲۰۳۷۴۹۲۱۶۷۹۹۴۹۴

رشد بازار سهام همزمان با رفع ابهامات سیاسی و اقتصادی

تکنیکالیست ها معتقدند شاخص یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی یک سطح مقاومتی بسیار پرقدرت دارد اما سایر تحلیل گران معتقدند بازار به سرعت رو به افزایش خواهد بود. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فردین آقا بزرگی با اشاره به اینکه، مهم..

تکنیکالیست ها معتقدند شاخص یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی یک سطح مقاومتی بسیار پرقدرت دارد اما سایر تحلیل گران معتقدند بازار به سرعت رو به افزایش خواهد بود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فردین آقا بزرگی با اشاره به اینکه، مهمترین موانع رشد بازار در روزهای اخیر ابهامات پیش پای بازار و سهامداران است، گفت: یکی از نقاط مبهم بازار سرمایه در روزهای پیش رو وضعیت برجام و فاکتور موثر دیگر نیز اثرات حذف ارز ترجیحی است.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه خاطرنشان کرد: با این که وضعیت بازار سرمایه در روزهای گذشته وضعیت مبهم با چاشنی روند نزولی بوده است اما باید گفت از ابتدای سال جاری تا کنون شاخص هم وزن ۲۵ درصد و شاخص کل ۱۴ درصد بازدهی داشته است. این نشان دهنده این است که اگر متغیرهای اقتصادی و ریسکهای حاشیه ای بازار در روند ثبات و بدون تغییر باشند، بازار می تواند در مسیر صعود قرار بگیرد.

وی ادامه داد: برخی تحلیل گران تکنیکالیست معتقدند شاخص به راحتی نمی‌تواند مقاومت یک میلیون ۶۰۰ هزار واحدی را پشت سر بگذارد. اما به نظر می رسد با مدیریت مناسب بازار، با کاهش میزان ریسک های حاشیه ای می توان شاهد بازار مثبتی بود به این دلیل که شاخص هم وزن نیز بازدهی مناسبی را در دو ماه گذشته داشته است.

آقابزرگی در ادامه در خصوص برگزاری چهاردهمین دوره نمایشگاه صنعت مالی به همت وزارت اقتصاد بیان داشت: برگزاری نمایشگاه ها پیش زمینه ارتقا دانش مالی و توسعه و تعالی فرهنگ بازار سرمایه است و در واقع، یکی از ضرورت های لازم برای سرعت در پیشرفت بازار سرمایه محسوب می شود.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: برگزاری چنین نشست های تخصصی می تواند برای تمامی علاقمندان در تمامی سطح آموزشی اعم از مبتدی و متوسط، ابزار مفیدی قلمداد شود. نمایشگاه به عنوان یک ابزار نوین ارتباطی می تواند کمک شایانی را در روند توسعه و رشد بازار سرمایه از طریق سرعت بخشیدن به روند آموزشی صحیح و بدون غرض ورزی، داشته باشد.

آقابزرگی با اشاره به هزینه سرمایه ای نمایشگاه گفت: باید از این قبیل رویدادها در صنعت مالی استقبال شود و به آنها به دید هزینه سرمایه ای نگاه کرد که در میان مدت و بلندمدت اثرات مفید خود را نشان میدهد. دوره هایی که در این دوره از نمایشگاه ها برگزار می شود میتواند با وضعیت فعلی بازار سرمایه حرکت کند و سهامداران و علاقمندان را نسبت به تمامی ریسک های موجود در بازار مثبت و منفی آشنا کند.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه گفت: بها دادن به چنین فرصت هایی بهانه خوبی برای برطرف کردن نگرانی ها و دلخوری ها یا ایجاد طراوت و شادابی در بازار سرمایه است. حضور فعالان بازار سرمایه به خصوص در کنار هم به صورت اشتراکی و جمعی می تواند تا حدودی دلگرم کننده باشد. به این ترتیب، دغدغه فعالان بازار و افراد مبتدی برطرف شده و حضور قدرتمند شرکت ها و ناشران در این نمایشگاه می تواند توانمندی، بار علمی آنها را به وضوح بیان کند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران