کد خبر:2961
پ
۱۳۹۹۱۱۰۱۱۵۱۲۰۲۵۸۷۲۲۰۶۶۸۶۴

رواج خودروهای الکتریکی بیش از ۷۰ هزار شغل را در ایتالیا از بین می‌برد

اتحادیه‌های کارگران صنایع فلزی و یک گروه لابی در ایتالیا اعلام کردند که تحول و گذار به سمت خودروهای الکتریکی حدود ۷۳۰۰۰ شغل را در این کشور به خطر می‌اندازد و از دولت خواستند تا اقدامات حمایتی را از صنعت خودرو آغاز کند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگ..

اتحادیه‌های کارگران صنایع فلزی و یک گروه لابی در ایتالیا اعلام کردند که تحول و گذار به سمت خودروهای الکتریکی حدود ۷۳۰۰۰ شغل را در این کشور به خطر می‌اندازد و از دولت خواستند تا اقدامات حمایتی را از صنعت خودرو آغاز کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اتحادیه‌های کارگران صنایع فلزی و یک گروه لابی در ایتالیا روز پنجشنبه اعلام کردند که تحول و گذار به سمت خودروهای الکتریکی حدود ۷۳۰۰۰ شغل را در این کشور به خطر می‌اندازد و از دولت خواستند تا اقدامات حمایتی را از صنعت خودرو آغاز کند.

به گفته تحلیلگران، بخش خودرو در ایتالیا به دلیل کوچک بودن بیشتر شرکت‌ها در این کشور و مقیاس سرمایه گذاری مورد نیاز برای انطباق با طرح اقلیمی اتحادیه اروپا که به تدریج تا سال ۲۰۳۵ موتورهای احتراقی را حذف می کند، ممکن است بیشتر از جاهای دیگر آسیب ببیند.

بر اساس این گزارش، گروه کارفرمایان Federmeccanica و اتحادیه های FIM، FIOM و UILM در یک بیانیه مشترک که به ندرت اتفاق می افتد، گفتند: این طرح، اگر با مداخله (دولت) همراه نباشد، می تواند به از دست دادن حدود ۷۳۰۰۰ شغل در ایتالیا منجر شود که ۶۳۰۰۰ شغل در دوره ۲۰۲۵-۲۰۳۰ خواهد بود.

فراخوان تسلا برای ۸۱۷ هزار خودرو در آمریکا به دلیل نقص فنیادامه مذاکرات استلانتیس با دولت ایتالیا در مورد احداث کارخانه جدید

این اتحادیه‌ها تأکید کردند که تولید وسایل نقلیه در ایتالیا از حدود ۱٫۸ میلیون دستگاه در سال ۱۹۹۷ به ۷۰۰ هزار دستگاه در سال گذشته کاهش یافته است که شامل کمتر از ۵۰۰ هزار خودرو می شود.

فرانچسکا ری دیوید، رئیس اتحادیه FIOM گفت: ما باید به تولید حدود ۱٫۵ میلیون دستگاه در سال برگردیم.

بر اساس داده های انجمن خودروی ایتالیا ANFIA، صنعت خودرو در این کشور برای ۲۷۸۰۰۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرده است و حدود ۶ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می دهد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران