کد خبر:2897
پ
۱۳۹۶۰۲۱۹۰۹۲۶۳۹۲۹۴۱۰۷۸۰۰۵۴

روسیه برای ممنوعیت تراکنش‌های دلاری از سوی آمریکا برنامه دارد

سخنگوی رئیس جمهور روسیه امروز طی اظهاراتی تأکید کرد در صورتی که دولت ایالات متحده ممنوعیت تراکنش‌های دلاری را برای بانک‌های این کشور وضع کند، مقامات روسیه برنامه هایی را برای کاهش عواقب این اقدام در نظر گرفته‌اند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری ..

سخنگوی رئیس جمهور روسیه امروز طی اظهاراتی تأکید کرد در صورتی که دولت ایالات متحده ممنوعیت تراکنش‌های دلاری را برای بانک‌های این کشور وضع کند، مقامات روسیه برنامه هایی را برای کاهش عواقب این اقدام در نظر گرفته‌اند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد در صورتی که دولت ایالات متحده ممنوعیت تراکنش‌های دلاری را برای بانک‌های این کشور وضع کند، مقامات روسیه برنامه هایی را برای کاهش عواقب این اقدام در نظر گرفته اند.

پسکوف گفت: برنامه هایی برای محافظت از خطرات و کاهش عواقب چنین اقدامات غیرقابل پیش بینی وجود دارد.

سخنگوی کاخ کرملین گفت: مجدداً تأکید می‌کنم که ما پیوسته از ایالات متحده می‌خواهیم تا اقدامات تحریک‌آمیز و تنش‌افزایی در قاره اروپا را کنار بگذارد.

پسکوف خاطرنشان کرد: رفتار غیرقابل پیش‌بینی آمریکا در مورد تحریم‌ها برای کرملین مایه نگرانی است.

سخنگوی کرملین افزود: این موضوع قطعاً برای کرملین نگران کننده است چرا که رفتار آمریکا در قبال تحریم ها کاملا غیرقابل پیش بینی است.

در ۲۹ ژانویه، بلومبرگ به نقل از منابع و اسناد محرمانه گزارش داد که ایالات متحده و اتحادیه اروپا در حال نهایی کردن توسعه تحریم‌هایی علیه روسیه هستند تا در صورت تشدید اوضاع بر سر اوکراین، اعمال شوند.

به گفته این شبکه خبری، محدودیت های در نظر گرفته شده شامل ممنوعیت تراکنش‌های بین بانکی به دلار برای بزرگ‌ترین بانک‌های روسی می شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران