کد خبر:3155
پ
۱۴۰۰۰۸۱۲۱۳۵۸۳۸۳۹۱۲۳۹۶۴۷۱۴

رویترز: صادرات نفت ایران با وجود تحریم آمریکا رکورد ۳ سال گذشته را شکست

رویترز طی گزارشی نوشت صادرات نفت ایران برای اولین بار در سه سال گذشته به بیش از یک میلیون بشکه در روز رسیده است که نشان دهنده افزایش ارسال محموله‌های نفتی به چین است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، بر اساس برآورد شرکت‌های..

رویترز طی گزارشی نوشت صادرات نفت ایران برای اولین بار در سه سال گذشته به بیش از یک میلیون بشکه در روز رسیده است که نشان دهنده افزایش ارسال محموله‌های نفتی به چین است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، بر اساس برآورد شرکت‌های ردیابی نفتکش‌ها، صادرات نفت ایران برای اولین بار در سه سال گذشته به بیش از یک میلیون بشکه در روز رسیده است که نشان دهنده افزایش ارسال محموله‌های نفتی به چین است.

این در حالی است که از سال ۲۰۱۸ یعنی زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ خارج شد، تحریم های جدیدی به منظور به صفر رساندن صادرات نفت ایران اعمال شد.

بر اساس این گزارش، دولت جو بایدن، در مورد واردات نفت ایران با چین گفتگو کرده اما تحریم هایی را علیه افراد و شرکت های چینی اعمال نکرده است. پکن از ایالات متحده خواسته است که تحریم های ایران را که چین با آن مخالف است، لغو کند.

شرکت آمریکایی مجوز دو نفتکش را به اتهام حمل نفت ایران لغو کردصنعت نفت ایران برای دوره پس‌از تحریم‌ها آماده می‌شود

مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا برای احیای توافق هسته ای روز سه شنبه از سر گرفته شد. اگر مذاکرات موفقیت آمیز باشد، ایران می تواند فروش آزاد نفت را از سر بگیرد.

بر اساس برآوردهای مشاوران و تحلیلگران صنعت نفت، ایران در سال ۲۰۲۱ با وجود تحریم ها توانست صادرات خود را افزایش دهد.

در عین حال قیمت نفت خام به دلیل برخی بحران‌های سیاسی از جمله افزایش تنش میان روسیه و اوکراین و نیز بخش‌هایی از خاورمیانه به بالاترین سطح طی ۸ سال گذشته رسیده که تاثیر خود را علاوه بر نفت‌های شاخص بین‌المللی بر افزایش قیمت نفت ایران و اوپک نیز گذاشته است.

شرکت مشاوره پترو لجستیک که محموله‌های نفت را ردیابی می کند، اعلام کرد که صادرات نفت خام ایران در دسامبر به بیش از یک میلیون بشکه در روز افزایش یافت که بالاترین سطح در سه سال اخیر است، اگرچه در ژانویه به حدود ۷۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت.

یک منبع ارشد تجاری گفت که حجم صادر شده در ماه ژانویه حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز نسبت به دسامبر کاهش یافته و افزود که علت این نوسان کمبود کشتی بوده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران