کد خبر:4158
پ
۱۳۹۷۰۳۲۹۲۰۱۲۰۸۷۷۴۱۴۴۷۸۰۸۴

سرمایه‌گذاری خارجی در روسیه به پایین‌ترین سطح یک دهه اخیر رسید

گزارش‌ها حاکی است که تعداد سرمایه‌گذاران خارجی دارای اوراق قرضه دولتی روسیه به کمترین میزان در ۱۰ سال اخیر رسیده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، گزارش‌ها حاکی است که تعداد سرمایه‌گذاران خارجی دارای اوراق قرضه دولتی ..

گزارش‌ها حاکی است که تعداد سرمایه‌گذاران خارجی دارای اوراق قرضه دولتی روسیه به کمترین میزان در ۱۰ سال اخیر رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، گزارش‌ها حاکی است که تعداد سرمایه‌گذاران خارجی دارای اوراق قرضه دولتی روسیه به کمترین میزان در ۱۰ سال اخیر رسیده است.

بر اساس داده‌های سپرده ملی تسویه حساب، سهم افراد غیرمقیم که دارای بدهی دولتی به روبل روسیه هستند از ۱۹٫۱ درصد در ۱ فوریه به ۱۷٫۴ درصد در ۲۵ فوریه کاهش یافته است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی روسیه، آخرین باری که سرمایه‌گذاری خارجی در این سطح بوده در دسامبر ۲۰۱۲ بوده است.

کوکاکولا هم تجارت خود را در روسیه متوقف کردواکنش سفارت روسیه در آمریکا به ممنوعیت واردات نفت این کشور

پس از اینکه روسیه حمله به اوکراین را آغاز کرد و با رگبار تحریم‌های ایالات متحده و اتحادیه اروپا مواجه شد، سرمایه‌گذاران خارجی به‌سمت فروش اوراق قرضه و سهام دولتی هجوم بردند.

واشنگتن مؤسسات مالی ایالات متحده را از انجام هرگونه معامله با اوراق قرضه دولتی روسیه یا اوراق قرضه مستقل ارز خارجی صادرشده پس از ۱ مارس ۲۰۲۲ منع کرده است.

حدود ۴۰۰ میلیارد دلار از ذخایر ارزی روسیه نیز در خارج از این کشور مسدود شده است.

در تاریخ ۲۴ فوریه، دولت حراج اوراق قرضه را به‌مدت دو هفته متوقف کرد. وزارت دارایی روسیه در حال برنامه‌ریزی برای جذب حداقل ۷۰۰ میلیارد روبل (تقریباً ۷ میلیارد دلار) از طریق این اوراق در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ بود.

مسکو هفته گذشته به‌منظور جلوگیری از خروج وجوه از بازار مالی و فروش انبوه اوراق بهادار روسیه، پرداخت بهره به سرمایه‌گذاران خارجی دارنده اوراق قرضه دولتی و سهام شرکت روسیه را به حالت تعلیق درآورد.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران