کد خبر:3024
پ
۱۳۹۱۱۰۱۷۰۰۰۱۷۲۴

سرمایه‌گذار معروف: بدهی دولت آمریکا ۷ برابر مبلغ اعلام شده است

به عقیده یک سرمایه‌گذار معروف، بدهی دولت آمریکا بیش از ۲۰۰ تریلیون دلار بوده که تقریباً ۷ برابر مبلغ رسمی اعلام شده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس داده‌های وزارت خزانه داری ‌آمریکا، بدهی دولت این کشور ماه گ..

به عقیده یک سرمایه‌گذار معروف، بدهی دولت آمریکا بیش از ۲۰۰ تریلیون دلار بوده که تقریباً ۷ برابر مبلغ رسمی اعلام شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس داده‌های وزارت خزانه داری ‌آمریکا، بدهی دولت این کشور ماه گذشته میلادی برای اولین بار در تاریخ از ۳۰ تریلیون دلار گذشت، که ناشی از استقراض بالا در طول همه گیری کرونا بود.

با این حال، جیم راجرز، سرمایه‌گذار معروف و یکی از بنیانگذاران صندوق کوانتوم به همراه جورج سوروس، تأکید می‌کنند که میزان واقعی بدهی دولت احتمالاً بسیار بیشتر از آن چیزی است که واشنگتن رسماً اعلام کرده است.

این همان چیزی است که آنها اعتراف می کنند. راجرز در یادداشتی به راشاتودی گفت: این بدهی در ترازنامه است، اما ده ها تریلیون بدهی دیگر خارج از ترازنامه وجود دارد. محاسبه حجم واقعی بدهی دشوار است، به خصوص از زمان شروع همه گیری کووید-۱۹ و تمام فشارهایی که به همراه داشت.

بدهی دولت آمریکا تا ۲۰۵۰ به ۲ برابر اقتصاد این کشور می‌رسدهشدار ۴۶ سناتور جمهوریخواه درباره مخالفت با افزایش سقف بدهی دولت آمریکا

به عقیده این سرمایه‌گذار، بدهی دولت آمریکا بیش از ۲۰۰ تریلیون دلار است که تقریباً هفت برابر بیشتر از مبلغ رسمی اعلام شده محسوب می شود.

به گفته راجرز، ایالات متحده هیچ شانسی برای خروج از بحران بدهی فعلی ندارد و راهبردی که در حال اجراست این است که باید منتظر بماند تا نسل جوان با این مشکل مقابله کند.

وی گفت: پایان بازی این است که امیدوار باشیم چرا که آنها امیدوارند روزی این مشکل شخص دیگری باشد. زمان خوبی برای جوان بودن در آمریکا نیست.

بر اساس این گزارش، ایالات متحده با طیف گسترده‌ای از طلبکاران مواجه است و این بدهی تقریباً به بدهی عمومی و بدهی درون دولتی تقسیم می شود.

خزانه داری ایالات متحده به سایر سازمان‌های فدرال نیز بدهکار است.

بدهی عمومی نشان دهنده میزان بدهکاری به دولت های خارجی، بانک ها و سرمایه گذاران ایالات متحده، فدرال رزرو (بانک مرکزی)، دولت های ایالتی و محلی، صندوق های بازنشستگی، شرکت های بیمه و اوراق قرضه پس انداز است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران