کد خبر:3287
پ
۱۴۰۰۰۹۲۰۱۴۱۶۳۸۱۴۷۲۴۲۵۱۱۶۴

سود بی‌سابقه بزرگ‌ترین تراشه‌ساز چین با وجود تحریم‌های آمریکا

بزرگترین سازنده تراشه چین یعنی شرکت بین المللی تولید نیمه رسانا (SMIC)، در بحبوحه کمبود جهانی تراشه و تقاضای شدید برای این محصول، از افزایش درآمد و سود خود در سال گذشته میلادی با وجود تحریم‌های آمریکا خبر داد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنی..

بزرگترین سازنده تراشه چین یعنی شرکت بین المللی تولید نیمه رسانا (SMIC)، در بحبوحه کمبود جهانی تراشه و تقاضای شدید برای این محصول، از افزایش درآمد و سود خود در سال گذشته میلادی با وجود تحریم‌های آمریکا خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بزرگترین سازنده تراشه چین یعنی شرکت بین المللی تولید نیمه رسانا (SMIC)، در بحبوحه کمبود جهانی تراشه و تقاضای شدید برای این محصول، از افزایش درآمد و سود خود در سال گذشته میلادی با وجود تحریم‌های آمریکا خبر داد.

بر اساس گزارش مالی سالانه SMIC که روز پنجشنبه منتشر شد، فروش این شرکت در سال تقویمی ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل از آن ۳۹ درصد افزایش یافت و به رکورد ۵٫۴ میلیارد دلار رسید.

سود حاصل از عملیات فروش در همین سال به ۱٫۴ میلیارد دلار رسید که نسبت به سال ۲۰۲۰ تقریباً چهار برابر شده است.

مشکل کمبود فلش مموری پس از بحران جهانی تراشه در پیش استکاهش تولید نیم میلیون خودروی دیگر تویوتا با ادامه بحران کمبود تراشه

این رقم سود در حالی به دست آمد که شرکت SMIC با تحریم های ایالات متحده به شدت دست و پنجه نرم می کرد، که به گفته مدیران این شرکت تأثیر زیادی بر توسعه فناوری آن داشته است.

این سازنده تراشه در بیانیه‌ای گفت: کمبود جهانی تراشه و تقاضای شدید برای تولید محلی و بومی فرصتی نادر را برای این شرکت به ارمغان آورد، در حالی که محدودیت‌های تحریم آمریکا موانع زیادی بر سر راه توسعه این شرکت ایجاد کرد.

بر اساس این گزارش، شرکت SMIC رقیب شرکت هایی مانند TSMC تایوان و سامسونگ کره جنوبی است، اما فناوری این شرکت چینی چندین نسل عقب مانده است.

دو اقتصاد بزرگ جهان یعنی ایالات متحده و چین، برای تسلط بر فناوری های کلیدی، از جمله تراشه های نیمه رسانا، به شدت در حال رقابت هستند.

پس از اینکه بحران جهانی کمبود قطعات تراشه به صنایع خودروسازی و الکترونیک آسیب شدیدی رساند، دولت‌ها در سراسر جهان تلاش می‌کنند تا تولید تراشه داخلی را تقویت کنند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران