کد خبر:4016
پ
۱۳۹۴۰۷۱۱۱۱۴۶۱۶۹۰۰۶۲۲۲۵۶۴

صدراعظم سابق اتریش از سمت خود در غول نفتی روسیه استعفا کرد

صدراعظم سابق اتریش به دلیل ادامه حملات روسیه علیه اوکراین اعلام کرد که از سمت خود در هیئت نظارت غول انرژی روسیه یعنی شرکت لوک اویل استعفا کرده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ولفگانگ شوسل، صدراعظم سابق اتریش، آخرین ..

صدراعظم سابق اتریش به دلیل ادامه حملات روسیه علیه اوکراین اعلام کرد که از سمت خود در هیئت نظارت غول انرژی روسیه یعنی شرکت لوک اویل استعفا کرده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ولفگانگ شوسل، صدراعظم سابق اتریش، آخرین چهره غربی است که به دلیل جنگ در اوکراین از روسیه فاصله گرفته است. وی روز جمعه اعلام کرد که از سمت خود در هیئت نظارت غول انرژی روسیه یعنی شرکت لوک اویل استعفا کرده است.

شوسل به خبرگزاری اتریش گفت: برای من که همیشه از روابط سازنده بین اتحادیه اروپا و روسیه حمایت کرده‌ام… حملات وحشیانه و بمباران کردن غیرنظامیان در اوکراین، از خط قرمز عبور کرده است.

وی تأکید کرد که روزهای پایانی خود را در این شرکت صرف فشار برای تصویب قطعنامه‌ای در انتقاد از وضعیت کنونی اوکراین کرده است و به این شرکت کمک کرده است تا بیانیه‌ای بنویسد و خواستار پایان دادن به این درگیری شود.

صادرات گاز روسیه به اروپا طبق روال عادی ادامه داردپورشه به دلیل بحران اوکراین، تحویل خودرو به روسیه را متوقف کرد

شرکت لوک اویل اوایل هفته جاری میلادی خواستار توقف عملیات نظامی و حل بحران اوکراین از طریق مجاری دیپلماتیک شد.

لوک اویل در بیانیه مطبوعاتی خود تأکید کرد که هیئت مدیره این شرکت "نگرانی عمیق خود را در مورد حوادث غم انگیز اوکراین" ابراز می کند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در یک سخنرانی تلویزیونی در ۲۴ فوریه اعلام کرد که در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های دونباس تصمیم به انجام یک عملیات نظامی ویژه در اوکراین گرفته است.

رهبر روسیه تاکید کرد که مسکو هیچ برنامه ای برای اشغال سرزمین های اوکراین ندارد.

پس از آن ایالات متحده، اتحادیه اروپا، بریتانیا و تعدادی از کشورهای دیگر اعلام کردند که تحریم هایی را علیه اشخاص حقوقی و حقیقی روسیه اعمال کرده‌اند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران