کد خبر:1807
پ
۱۳۹۶۰۶۰۱۱۱۱۲۰۹۳۶۹۱۱۷۲۹۲۰۴

طول خط آهن سریع السیر چین به اندازه خط استوا رسید

​​​​​​​بخش جدیدی از راه آهن سریع السیر چین که پکن و هنگ کنگ را به هم متصل می‌کند، افتتاح شد و طول کل شبکه راه آهن سریع السیر این کشور را به اندازه خط استوا یعنی در حدود ۴۰۰۰۰ کیلومتر گسترش داد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشا..

​​​​​​​بخش جدیدی از راه آهن سریع السیر چین که پکن و هنگ کنگ را به هم متصل می‌کند، افتتاح شد و طول کل شبکه راه آهن سریع السیر این کشور را به اندازه خط استوا یعنی در حدود ۴۰۰۰۰ کیلومتر گسترش داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بخش جدیدی از راه آهن سریع السیر چین که پکن و هنگ کنگ را به هم متصل می‌کند، افتتاح شد و طول کل شبکه راه آهن سریع السیر این کشور را به اندازه خط استوا یعنی در حدود ۴۰۰۰۰ کیلومتر گسترش داد.

خط آهن جدید که شهر آنکینگ در استان آنهویی را به شهر جیوجیانگ در استان جیانگشی در شرق چین متصل می کند، دارای قطارهایی با سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت است.

به گفته سازنده این خط آهن یعنی گروه مهندسی تیسیجو چین، این مسیر ریلی از رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، جاده‌های اصلی شهری و سایر راه‌آهن‌ها عبور می کند.

طول خط آهن چین طی ۱۵ سال آینده ۲ برابر می‌شودرشد ۸ درصدی اقتصاد چین در سه ماهه دوم ۲۰۲۱

این مسیر ریلی ۱۷۶ کیلومتری، سفر چهار ساعته کنونی از نانچانگ در جیانگشی به هفی در آنهویی را به حدود دو ساعت کوتاه می‌کند.

شرکت تیسیجو همچنین اعلام کرد که این مسیر جدید شبکه راه آهن بین استان های مرکزی چین را تقویت و به توسعه کمربند اقتصادی رودخانه یانگ تسه کمک می کند.

سان ژانگ، کارشناس حمل و نقل و استاد دانشگاه شانگهای تونگجی، در این باره گفت: چین هم مرز زمینی و هم خط ساحلی دارد، راه آهن پرسرعت قادر است چندین بندر بین المللی را با استان های داخلی متصل کند و همکاری بین المللی بین چین و کشورهای عضو آسه آن را تسریع کند.

کارشناسان می گویند که شبکه راه آهن سریع السیر کارآمد چین نقش مهمی در اجرای طرح کمربند و جاده و مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای در آینده ایفا خواهد کرد.

رسانه ها گزارش می دهند که این کشور قرار است در سال ۲۰۲۲ هفت خط آهن سریع السیر دیگر را افتتاح کند که با سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت کار می کنند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران