کد خبر:6593
پ
۱۳۹۵۰۸۰۱۱۱۱۸۰۴۱۸۶۸۹۹۸۸۰۴

عدم همخوانی رد دیون با خصوصی‌سازی/ راه نجات کشور مردمی کردن اقتصاد است

رییس اتاق بازرگانی ایران در نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران از نحوه خصوصی سازی در کشور انتقاد کرد و گفت: رد دیون با خصوصی سازی همخوانی ندارد. رد دیون در حقیقت جیب به جیب کردن دولت است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، غل..

رییس اتاق بازرگانی ایران در نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران از نحوه خصوصی سازی در کشور انتقاد کرد و گفت: رد دیون با خصوصی سازی همخوانی ندارد. رد دیون در حقیقت جیب به جیب کردن دولت است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به سیاست‌های اصل ۴۴ اظهار کرد: نتیجه اقدامات انجام شده این است که امروزه بخش های مختلف مانند بخش خصوصی، تعاونی، دولت و مجلس از روند خصوصی‌سازی ناراضی هستند. درواقع هم خریدار ناراضی است و هم فروشنده.

وی ادامه داد: هدف سیاست‌های ابلاغ شده، شتاب به سمت رشد اقتصاد ملی، بهره وری منابع انسانی، گسترش مالکیت در سطح عموم، ارتقای بنگاه‌ها و افزایش سهم بخش‌های خصوصی و تعاونی در اقتصاد ملی و… بود. اما ارزیابی‌های انجام شده و همچنین گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد به اهداف درنظر گرفته شده نزدیک نشدیم. درحقیقت به جای آنکه خصوصی سازی به سمت اقتصاد مولد حرکت کند، روندی معکوس در پیش گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه عدم اصلاح مسیر، ما را به جای مناسبی هدایت نمی‌کند، تاکید کرد: بزرگ‌ترین مشکل موجود، نگاه بودجه‌ای به خصوصی سازی است. در این مسیر، رد دیون نسبتی با خصوصی سازی ندارد و خصوصی سازی به حساب نمی آید.

شافعی در پایان خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی فعالان اقتصادی نمی‌توانند ماه های آتی خود را تصور کنند و همین موضوع این ریسک را بالا می‌برد. حساسیت سیاسی و اقتصادی نسبت به صاحبان خصوصی سازی وجود دارد؛ چراکه هنوز این باور وجود ندارد که راه نجات کشور مردمی کردن اقتصاد است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران