کد خبر:3647
پ
۱۳۹۵۰۶۱۶۱۲۵۲۲۳۲۲۸۵۸۰۹۲۴

فرودگاه معروف لندن کمترین تعداد مسافر در ۵۰ سال اخیر را ثبت کرد

فرودگاه هیترو در سال ۲۰۲۱ بدترین سال مالی تاریخ خود را در حالی ثبت کرد که تعداد مسافران این فرودگاه به دلیل محدودیت‌های کرونایی در بریتانیا به کمترین رقم خود در ۵۰ سال گذشته رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشنال نیوز، فرودگا..

فرودگاه هیترو در سال ۲۰۲۱ بدترین سال مالی تاریخ خود را در حالی ثبت کرد که تعداد مسافران این فرودگاه به دلیل محدودیت‌های کرونایی در بریتانیا به کمترین رقم خود در ۵۰ سال گذشته رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشنال نیوز، فرودگاه هیترو در سال ۲۰۲۱ بدترین سال مالی تاریخ خود را در حالی ثبت کرد که تعداد مسافران این فرودگاه به دلیل محدودیت‌های کرونایی در بریتانیا به کمترین رقم خود در ۵۰ سال گذشته رسید.

اما مقامات این فرودگاه در غرب لندن یک فصل پررونق را در تابستان آینده پیش بینی می کنند تا ضرر و زیان‌های سال گذشته که در آن ۱۹٫۴ میلیون نفر از گیت‌های این فرودگاه عبور کردند (کمترین رقم از سال ۱۹۷۲)، تا حدودی جبران شود.

تغییر قوانین مسافرتی در بریتانیا و محدودیت‌های ناشی از شیوع اومیکرون که اواخر سال گذشته میلادی اعمال شد، منجر به این شد که هیترو تنها فرودگاه اروپایی باشد که شاهد کاهش ترافیک مسافر بوده است.

طوفان فرود هواپیماهای مسافربری در فرودگاه لندن را با چالش مواجه کردافزایش ۵۶ درصدی قیمت‌ خدمات فرودگاه لندن به مسافران

بر اساس این گزارش، محموله‌های باری که عمدتاً با هواپیماهای مسافربری حمل می‌شوند نیز در مقایسه با سطح قبل از همه‌گیری ۱۲ درصد کاهش داشتند.

اگرچه این فرودگاه در هزینه های خود ۸۷۰ میلیون پوند در دو سال گذشته صرفه جویی کرده است ولی با این حال، به دلیل کاهش مسافران و هزینه های ثابت بالا، ضرر و زیان‌های این مرکز در طول همه گیری کرونا افزایش یافت و به ۳٫۸ میلیارد پوند رسید.

مقامات و کارفرمایان این فرودگاه امیدوارند افزایش تقاضا برای سفر در ماه‌های تابستان باعث شود که امسال ۴۵٫۵ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کنند، اما در ژانویه و فوریه تعداد مسافران کمتر از حد انتظار خواهد بود.

فردوگاه هیترو همچنین اعلام کرد که تعداد مسافران فعلی آن ۲۳ درصد کمتر از پیش بینی‌ها بوده است. علیرغم شروع ضعیف سال، انتظار می رود تا پایان سال ۲۰۲۲ به هدف خود یعنی ۴۵٫۵ میلیون مسافر دست یابد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران