کد خبر:2106
پ
۱۳۹۹۰۸۱۸۱۶۴۹۵۴۸۹۹۲۱۵۸۲۸۱۴

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۱

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۴ درصد افزایش به ۱۸۰۹ دلار و ۵۴ سنت رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که تجار منتظر انتشار آمارهای نرخ تورم ماه دسامبر هستند و احتمال می دهند افزایش نرخ بهره در آمریکا سریع تر اتفاق..

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۴ درصد افزایش به ۱۸۰۹ دلار و ۵۴ سنت رسید.

 

به نقل از رویترز، در حالی که تجار منتظر انتشار آمارهای نرخ تورم ماه دسامبر هستند و احتمال می دهند افزایش نرخ بهره در آمریکا سریع تر اتفاق بیفتد، تضعیف دلار و افت سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا موجب شد تا قیمت طلا روز سه شنبه شاهد افزایش باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۴۴ درصد افزایش به ۱۸۰۹ دلار و ۵۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه فوریه هم با ۰٫۵۵ درصد افزایش به ۱۸۰۸ دلار و ۷۰ سنت رسید.

مارگارت یانگ تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «عقب نشینی ارزش دلار و افت سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا موجب تقویت قیمت طلا شده اما این حقیقت که بازارها همچنان انتظار ۳ تا ۴ نوبت افزایش نرخ بهره در سال جاری را دارند سبب شده تا رشد قیمت فلز زرد محدود باشد.»

سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا کاهش داشت و با اندکی افت نسبت به بالاترین رقم ۲ سال اخیر از ۱٫۸۰۸ درصد به ۱٫۷۷۸ درصد رسید.

در هنگام رشد نرخ تورم معمولا بازار طلا به محل امنی برای حضور سرمایه گذاران تبدیل می شود، اما فلز زرد به هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است زیرا چنین اتفاقی هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را بالا می برد.

موسسه گلدمن ساچز پیش بینی کرده که فدرال رزرو امسال ۴ نوبت نرخ بهره را بالا ببرد. بانک های بزرگی نظیر جی پی مورگان و دوئچه بانک هم چنین نظری دارند.

در حالی که تجار منتظر شنیدن سخنران رئیس فدرال رزرو در اواخر امروز هستند تا سرنخ هایی در مورد زمان و روند تعدیل سیاست پولی آمریکا به دست بیاورند، شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز شاهد اندکی کاهش بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران