کد خبر:4382
پ
۱۳۹۹۰۸۱۸۱۶۴۹۵۴۸۹۹۲۱۵۸۲۸۱۴

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۱۲/۲۵

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۹۱۵ دلار و ۳۸ سنت رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که در آستانه افزایش احتمالی نرخ بهره در آمریکا سرمایه گذاران از هرگونه خرید عمده خودداری می کنند، قیمت طلا روز چه..

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۹۱۵ دلار و ۳۸ سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که در آستانه افزایش احتمالی نرخ بهره در آمریکا سرمایه گذاران از هرگونه خرید عمده خودداری می کنند، قیمت طلا روز چهارشنبه اندکی کاهش داشت و در نزدیکی پایین ترین رقم دو هفته اخیر که دیروز به ثبت رسیده بود باقی ماند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱۳ درصد کاهش به ۱۹۱۵ دلار و ۳۸ سنت رسید. دیروز قیمت طلا به پایین ترین رقم از ابتدای ماه مارس یعنی ۱۹۰۶ دلار رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل با ۰٫۶۲ درصد کاهش به ۱۹۱۷ دلار و ۷۰ سنت رسید.

روز سه شنبه سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا به بالاترین رقم طی بیش از ۲ سال و نیم گذشته رسید. این در حالی است که انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا این هفته برای اولین بار طی ۳ سال گذشته نرخ بهره را بالاببرد.

بازار طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است زیرا چنین افزایشی می تواند هزینه فرصت سرمایه گذاری در این بازار را بالا ببرد.

کاخ سفید دیروز اعلام کرد، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اولین سفر اروپایی خود از زمان جنگ اوکراین را طی روزهای آتی انجام خواهد داد تا با متحدان عضو ناتوی خود در باره این بحران رایزنی نماید.

بانک مرکزی روسیه گفته خرید طلا از بانک ها را از روز سه شنبه متوقف کرده است تا تقاضای رو به افزایش برای طلا از سوی شهروندان را برآورده نماید. این جدیدترین اقدام دولت روسیه برای مهار تاثیرات اقتصادی تحریم های غرب علیه این کشور است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران