کد خبر:4438
پ
۱۳۹۷۰۵۲۶۱۹۲۰۰۲۷۱۳۱۵۰۵۶۱۰۴

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۱۲/۲۶

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۴ درصد افزایش به ۱۹۳۳ دلار و ۷۸ سنت رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که افزایش نرخ بهره در آمریکا و پیشرفت در مذاکرات آتش بس بین روسیه و اوکراین دیروز قیمت طلا را دیروز به زیر ۱۹۰۰٫٫

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۴ درصد افزایش به ۱۹۳۳ دلار و ۷۸ سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که افزایش نرخ بهره در آمریکا و پیشرفت در مذاکرات آتش بس بین روسیه و اوکراین دیروز قیمت طلا را دیروز به زیر ۱۹۰۰ دلار رسانده بود، امروز قیمت ها مجددا به بالای ۱۹۰۰ دلار بازگشت.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۳۴ درصد افزایش به ۱۹۳۳ دلار و ۷۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل هم با ۱٫۲۶ درصد رشد به ۱۹۳۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.

دیروز فدرال رزرو برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ نرخ بهره را افزایش داد و یک برنامه زمانی مشخص برای مهار تورم ارائه داد. بانک مرکزی آمریکا در عین حال از عوامل عدم قطعیتی همچون جنگ اوکراین و بحران کرونا که بر اقتصاد این کشور سایه افکنده سخن به میان آورد.

به دنبال اقدام فدرال رزرو سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا به بالاترین رقم از می ۲۰۱۹ رسید.

سرمایه گذاران تمرکز خود را معطوف گفت وگوهای آتش بس میان روسیه و اوکراین کرده اند و امیدوارند راه حلی دیپلماتیک برای درگیری نظامی پیدا شود. ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین گفته مذاکرات واقع بینانه تر شده و روسیه هم اعلام کرده که پیشنهادات مورد بحث در آستانه رسیدن به توافق قرار دارد.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز چهارشنبه با ۰٫۸ درصد افزایش به ۱۰۷۰٫۵۳ تن رسید که بالاترین رقم از مارس ۲۰۲۱ تاکنون بود.

قیمت فلز پالادیوم که در تولید خودروهای سازگار با محیط زیست مورد استفاده خودروسازان قرار می گیرد با ۱٫۸ درصد افزایش به ۲۴۵۲ دلار و ۳۳ سنت رسید.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران