کد خبر:3360
پ
۱۳۹۷۱۲۰۶۰۹۰۰۳۲۱۰۹۱۶۷۴۶۸۹۴

قیمت کالاهای اساسی تا پایان ماه مبارک رمضان تغییر نخواهد کرد/ هشدار به گرانفروشان لوازم خانگی

در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار قرار شد به دستور رئیس جمهور، قیمت کالاهای اساسی و مصرفی مردم تا پایان ماه مبارک رمضان هیچ تغییری نداشته باشد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جلسه امروز ستاد تنظیم بازار با حضور معاون اول رئیس..

در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار قرار شد به دستور رئیس جمهور، قیمت کالاهای اساسی و مصرفی مردم تا پایان ماه مبارک رمضان هیچ تغییری نداشته باشد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جلسه امروز ستاد تنظیم بازار با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد به دستور رئیس جمهور تا پایان ماه مبارک رمضان قیمت کالاهای اساسی و مصرفی مردم هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته باشد.

نجف‌پور رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در خصوص جلسه امروز ستاد تنظیم بازار گفت: علاوه بر بررسی قیمت کالاهای اساسی در این جلسه موضوع لوازم خانگی و افزایش قیمت آن نیز مطرح شد. متاسفانه در طول یک ماه اخیر برخی از تولیدکنندگان نسبت به افزایش قیمت کالاهای خود اقدام کرده بودند که در این جلسه تاکید شد هیچ مجوز افزایش قیمتی صادر نشده و اقدام این تولیدکنندگان مصداق گرانفروشی است.

وی افزود: قرار است از طریق واحدهای نظارتی عملکرد واحدهای تولیدی متخلف بررسی و اگر قیمت‌ها برگردانده نشود با آنها برخورد لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه البته در جلسه امروز تاکید شد که باید تناقض میان قیمت مواد اولیه و قیمت تمام شده کالا برطرف شود افزود: متاسفانه در واحدهای پتروشیمی ما شاهد افزایش قیمت هستیم که تولیدکننده مجبور است مواد اولیه را با قیمت بالا خریداری کند اما از آن طرف نمی‌تواند افزایش قیمتی را در محصولات خود اعمال کند. در این جلسه تاکید شد که باید این تناقضات برطرف گردد تا منافع تولیدکنندگان نیز در مسیر تولید تامین گردد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران