کد خبر:3979
پ
۱۴۰۰۰۹۰۸۱۵۰۱۰۰۹۸۸۲۴۱۶۱۰۸۴

قیمت گاز در اروپا بازهم رکورد شکست

همزمان با ادامه حمله نظامی روسیه به اوکراین، قیمت گاز طبیعی در روز پنجشنبه برای اولین بار در تاریخ بازار اروپا به حدود ۲۲۸۰ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، همزمان با ادامه حمله نظامی روسیه ..

همزمان با ادامه حمله نظامی روسیه به اوکراین، قیمت گاز طبیعی در روز پنجشنبه برای اولین بار در تاریخ بازار اروپا به حدود ۲۲۸۰ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، همزمان با ادامه حمله نظامی روسیه به اوکراین، قیمت گاز طبیعی در روز پنجشنبه برای اولین بار در تاریخ بازار اروپا به حدود ۲۲۸۰ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب رسید.

بر اساس این گزارش، روسیه حدود ۴۰ درصد از گاز این قاره را تامین می کند، در حالی که اوکراین یک کشور مهم برای ترانزیت گاز روسیه محسوب می شود.

با توجه به اینکه درگیری نظامی روسیه وارد هشتمین روز خود شده است، نگرانی ها درباره کمبود عرضه باعث افزایش قیمت ها شده است.

روسیه: ذخایر گاز اروپا تقریباً تمام شده استذخایر گاز اروپا در صورت توقف واردات از روسیه ۶ هفته دیگر تمام می‌شود

براساس داده‌های بورس بین قاره‌ای لندن ICE، معاملات آتی گاز در ماه آوریل در هاب TTF هلند رکورد زد و به حدود ۲۲۷۹ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب یا بیش از ۲۰۰ یورو در هر مگاوات ساعت رسید.

این افزایش قیمت یک روز پس از آن صورت گرفت که قیمت ها از رکورد قبلی فراتر رفتند و از حدود ۱۵۰۰ دلار به ۲۲۲۶ دلار در هر ۱۰۰۰ متر مکعب در روز چهارشنبه افزایش یافتند.

افزایش قیمت ها به دنبال دور جدیدی از تحریم های اعمال شده علیه روسیه توسط ایالات متحده و تعدادی از متحدانش در پاسخ به حمله مسکو به اوکراین صورت گرفته است.

این نگرانی وجود دارد که روسیه در پاسخ به این تحریم‌ها، عرضه انرژی به اروپا را قطع کند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران