کد خبر:4087
پ
۱۳۹۶۱۲۲۶۱۳۰۴۳۹۴۷۷۱۳۶۵۴۰۲۴

قیمت گاز در اروپا سر به فلک کشید

قیمت گاز در اروپا روز دوشنبه برای اولین بار در تاریخ قاره سبز به بیش از ۳۹۰۰ دلار در هر ۱۰۰۰ مترمکعب رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، قیمت گاز در اروپا روز دوشنبه برای اولین بار در تاریخ قاره سبز به بیش از ۳۹۰۰ دلار..

قیمت گاز در اروپا روز دوشنبه برای اولین بار در تاریخ قاره سبز به بیش از ۳۹۰۰ دلار در هر ۱۰۰۰ مترمکعب رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، قیمت گاز در اروپا روز دوشنبه برای اولین بار در تاریخ قاره سبز به بیش از ۳۹۰۰ دلار در هر ۱۰۰۰ مترمکعب رسید.

براساس داده‌های بورس بین‌قاره‌ای لندن ICE، تا ساعت ۱۰:۰۰ صبح امروز به‌وقت گرینویچ معاملات آتی ماه آوریل در هاب TTF هلند به‌شدت جهش کرد و به ۳۸۹۹ دلار در هر ۱۰۰۰ مترمکعب یا نزدیک به ۳۷۴ دلار در هر مگاوات‌ساعت بر اساس محاسبات گاز خانگی رسید.

این گزارش حاکی است که قیمت‌ها همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند چرا که بازیگران اصلی بازار به‌شدت نگران نتیجه تهاجم نظامی روسیه به اوکراین هستند.

روسیه: ذخایر گاز اروپا تقریباً تمام شده استقطر به‌تنهایی قادر به تأمین گاز اروپا نیست

این در حالی است که شرکت گازپروم که غول انرژی دولتی روسیه و صادرکننده بزرگ گاز این کشور محسوب می‌شود، روز دوشنبه اعلام کرد که طبق روال عادی به تأمین گاز اروپا از طریق خاک اوکراین ادامه می‌دهد.

سرگئی کوپریانوف، نماینده رسمی گازپروم به خبرنگاران گفت: گازپروم گاز روسیه را برای ترانزیت از طریق خاک اوکراین طبق روال و مطابق با درخواست مصرف‌کنندگان اروپایی (به‌میزان) ۱۰۹٫۶ میلیون مترمکعب برای ۷ مارس تأمین می‌کند.

با این حال، این نگرانی وجود دارد که بحران اوکراین ممکن است یا به‌دلیل آسیب احتمالی خط لوله یا تأثیر ناشی از تحریم‌های اعمال‌شده علیه مسکو توسط کشورهای غربی، به توقف تحویل گاز روسیه به اروپا منجر شود.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران