کد خبر:4859
پ
۱۳۹۹۰۷۲۱۱۶۲۵۱۰۷۷۶۲۱۴۲۴۲۰۴

لهستان واردات زغال سنگ روسیه را ممنوع کرد

سخنگوی دولت لهستان در یک نشست خبری اعلام کرد که مقامات این کشور تصمیم گرفته‌اند واردات زغال سنگ از روسیه را ممنوع کنند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، پیتر مولر، سخنگوی دولت لهستان در یک نشست خبری اعلام کرد که مقاما..

سخنگوی دولت لهستان در یک نشست خبری اعلام کرد که مقامات این کشور تصمیم گرفته‌اند واردات زغال سنگ از روسیه را ممنوع کنند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، پیتر مولر، سخنگوی دولت لهستان در یک نشست خبری اعلام کرد که مقامات این کشور تصمیم گرفته‌اند واردات زغال سنگ از روسیه را ممنوع کنند.

به گفته وی، لهستان دیگر نمی تواند منتظر تصمیم کمیسیون اروپا باشد.

مولر گفت: با اشاره به مسائل امنیتی، ما یک گام فراتر رفته‌ایم و قوانینی را ارائه کرده ایم که واردات زغال سنگ از روسیه را در سطح کشور ممنوع می کند. این موضوع در قانون نوشته خواهد شد.

اتحادیه اروپا تقاضای روسیه برای پرداخت گاز با روبل را رد کرداحتمال قطع عرضه گاز روسیه به اروپا با نزدیک شدن مهلت سازوکار پرداخت با روبل

وی در ادامه توضیح داد که دولت لهستان پیش نویس قانونی درباره "مقابله با حمایت‌ها از تجاوز روسیه به اوکراین" را تهیه کرده است.

این مقام اروپایی در ادامه گفت: با توجه به انفعال شورای اروپا در اتخاذ تحریم‌های بیشتر، لهستان در تلاش است تا راه‌هایی را برای ارجاع مسائل امنیتی به منظور تصمیم‌گیری در سطح کشور پیدا کند.

مولر افزود: ما درک می کنیم که این امر می تواند منجر به مشکلاتی در قانون شود، اما نمی توانیم بیش از این منتظر واکنش اتحادیه اروپا باشیم. بنابراین، چنین ممنوعیتی در حال اعلام شدن است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران