کد خبر:4191
پ
۱۳۹۷۰۴۱۳۰۰۰۲۰۵۱۴۰۱۴۶۴۴۸۴۴

مجوز فیس‌بوک و اینستاگرام برای انتشار پیام‌های خشونت‌آمیز علیه روسیه

رویترز به نقل از ایمیل‌های داخلی شرکت آمریکایی متا، فاش کرد که این شرکت به شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام خود اجازه داده است تا پیام‌ها و درخواست‌های کاربران برای اقدامات خشونت‌آمیز علیه ارتش و مردم روسیه را مسدود نکنند. – اخبار اقتصادی – به گز..

رویترز به نقل از ایمیل‌های داخلی شرکت آمریکایی متا، فاش کرد که این شرکت به شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام خود اجازه داده است تا پیام‌ها و درخواست‌های کاربران برای اقدامات خشونت‌آمیز علیه ارتش و مردم روسیه را مسدود نکنند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزای تاس، رویترز به نقل از ایمیل‌های داخلی شرکت آمریکایی متا، فاش کرد که این شرکت به شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام خود اجازه داده است تا پیام‌ها و درخواست‌های کاربران برای اقدامات خشونت‌آمیز علیه شهروندان و مخصوصاً سربازان روسیه را مسدود نکنند.

بر اساس این گزارش، تغییرات در سیاست این شرکت آمریکایی به دلیل عملیات نظامی روسیه در اوکراین صورت گرفته است.

بر اساس نامه های شرکت آمریکایی متا، انتشار پیام‌هایی که به وضوح به عملیات نظامی در اوکراین اشاره می کنند و خواستار خشونت علیه روس ها هستند، مجاز خواهند بود.

سیستم بین‌المللی انتقال پول وسترن یونیون فعالیت در روسیه و بلاروس را متوقف کرداعلام همکاری ژاپن با شرکای خود در گروه ۷ برای ممنوعیت واردات نفت از روسیه

این تغییرات در خط مشی شرکت متا برای کاربران خود در ارمنستان، آذربایجان، مجارستان، گرجستان، لتونی، لیتوانی، لهستان، روسیه، رومانی، اسلواکی، اوکراین و استونی قابل اعمال است.

شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام همچنین پیام‌هایی را که در لهستان، روسیه و اوکراین منتشر شده‌اند و خواستار مرگ روسای جمهور روسیه و بلاروس، ولادیمیر پوتین و الکساندر لوکاشنکو شده‌اند، حذف نخواهد کرد.

اندی استون، سخنگوی این شرکت در یک پیام توییتری این اطلاعات را تایید کرد و افزود که اگرچه درخواست خشونت علیه ارتش روسیه مجاز است، اما چنین درخواست‌هایی علیه غیرنظامیان همچنان ممنوع خواهد بود.

وی گفت: ما موقتاً برای انتشار مطالب سیاسی که معمولاً قوانین ما را نقض می‌کنند، مانند سخنان خشونت‌آمیز مثل "مرگ بر مهاجمان روس"، مجوز صادر کرده‌ایم.

پوتین در سخنرانی تلویزیونی خود در ۲۴ فوریه اعلام کرد که در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های دونباس و به منظور "حفاظت از مردمی که به مدت ۸ سال هدف نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند"، تصمیم به انجام یک عملیات نظامی ویژه گرفته است.

رهبر روسیه تاکید کرده بود که مسکو هیچ برنامه ای برای اشغال سرزمین های تحت حاکمیت اوکراین ندارد.

بر اساس این گزارش، موج بی‌سابقه تحریم‌های غرب علیه بانک‌ها، شرکت‌ها، رسانه‌ها، مقامات ارشد و قانون‌گذاران روسیه در واکنش به جنگ این کشور علیه اوکراین در جریان است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران