کد خبر:4736
پ
۱۴۰۰۰۷۱۲۱۲۵۳۰۱۷۶۴۲۳۷۴۴۳۲۴

مسئولیت سنگین بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در تحقق شعار سال ۱۴۰۱

وزیر ارتباطات در واکنش به شعار سال با عنوان تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین بر مسئولیت سنگین بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در این زمینه تاکید کرد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلا..

وزیر ارتباطات در واکنش به شعار سال با عنوان تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین بر مسئولیت سنگین بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در این زمینه تاکید کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی با صدور پیامی درخصوص فرا رسیدن سال نو و واکنش به پیام رهبر معظم انقلاب درباره نقش محوری نخبگان و جوانان در زمینه تولید دانش‌بنیان و اشتغال محور، اظهار داشت که در این بین، مسئولیت سنگینی بر دوش بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور است که امروز به زیرساخت توسعه همه‌ بخش‌های کشور و موتور محرک سایر فناوری‌ها تبدیل شده و هسته اصلی اقتصاد دیجیتال را نیز تشکیل می‌دهد.

زارع‌پور عنوان داشت که بی‌تردید حفاظت از سرمایه انسانی حوزه فناوری کشور و ایجاد فرصت برای امیدواری و شکوفایی ایشان درکنار بهره‌گیری از همه منابع دراختیار برای پیشرفت این بخش، راهگشای تولید دانش‌بنیان خواهد بود تا با توسعه‌ محصولات و خدمات فناورپایه مورد نیاز کشور در بخش‌های گوناگون سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و فراهم کردن مسیر توسعه صادرات آنها، زمینه توسعه گسترده و فراگیر اقتصاد دیجیتال و اشتغال مبتنی بر فناوری در کشور فراهم گردد.

وی در ادامه متن پیام خود نوشت: در این مسیر، بهره‌گیری از ظرفیت بی‌بدیلی که دولت سیزدهم و رئیس محترم جمهور با تاسیس «کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال» برای این بخش فراهم نموده است، می‌تواند مسیر تحقق فرمان رهبر انقلاب را هموار سازد.

وزیر ارتباطات به عنوان الزامات تحقق یافتن منویات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به همکاری بخش‌های مختلف دولتی و غیردولتی، تکیه بر متخصصین و دانشمندان این حوزه و بکارگیری تمامی ظرفیت‌های قانونی و همچنین ظرفیت‌های زیرساختی و منابع در اختیار وزارت ارتباطات اشاره کرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران