کد خبر:3214
پ
۱۳۹۴۰۲۱۵۰۹۲۶۳۲۹۹۸۵۲۳۶۵۸۴

مشکل کمبود فلش مموری پس از بحران جهانی تراشه در پیش است

شرکت “وسترن دیجیتال” که هارد دیسک و قطعات سخت افزاری ذخیره اطلاعات تولید می‌کند، هشدار داد که یک مشکل آلودگی نرم افزاری در تولید دو کارخانه این شرکت در ژاپن به شدت تأثیر گذاشته و منجر به از دست رفتن ۶.۵ میلیارد گیگابایت حافظه فلش شده است. – اخبار اقت..

شرکت "وسترن دیجیتال" که هارد دیسک و قطعات سخت افزاری ذخیره اطلاعات تولید می‌کند، هشدار داد که یک مشکل آلودگی نرم افزاری در تولید دو کارخانه این شرکت در ژاپن به شدت تأثیر گذاشته و منجر به از دست رفتن ۶.۵ میلیارد گیگابایت حافظه فلش شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت وسترن دیجیتال که هارد دیسک و قطعات سخت افزاری ذخیره اطلاعات تولید می‌کند، هشدار داد که یک مشکل آلودگی نرم افزاری در تولید دو کارخانه این شرکت در ژاپن به شدت تأثیر گذاشته و منجر به از دست رفتن ۶٫۵ میلیارد گیگابایت حافظه فلش شده است.

این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی که روز چهارشنبه منتشر شد از این موضوع خبر داد و فاش کرد که مسئله آلودگی عملاً دو کارخانه تولید فلش‌های NAND را تعطیل کرده است.

این حادثه بر در دسترس بودن تراشه هایی که برای تولید بسیاری از دستگاه های الکترونیکی حیاتی هستند و به عنوان جزء اصلی هارد درایوهای حالت جامد (SSD) عمل می کنند، تأثیر می گذارد.

توقف و کاهش تولید در ۸ کارخانه فورد به دلیل کمبود ریزتراشهآلمان قرارداد ۵میلیارددلاری تراشه با شرکت تایوانی را لغو کرد

وسترن دیجیتال تأکید کرد که در حال همکاری با شریک خود یعنی شرکت کیوکسیا Kioxia (توشیبای سابق) بوده است تا "در اسرع وقت این کارخانه ها را به وضعیت عملیاتی عادی بازگرداند".

با این حال، طبق گفته ترند فورس TrendForce، این دو شرکت ۳۰ درصد از حافظه‌های فلش NAND را در بازار تولید می کنند.

وسترن دیجیتال فاش نکرد که چه چیزی باعث این آلودگی شده است یا اینکه آیا محصولات موجود در بازار نیاز به فراخوانی دارند یا خیر. همچنین مشخص نیست که کارخانه های آسیب دیده در شهرهای یوکایچی و کیتاکامی چه زمانی تولید را از سر خواهند گرفت.

در واقع، اذعان شرکت کیوکسیا به این حادثه بر تولید حافظه فلش پیشرفته‌تر از نوع BiCS 3D NAND نیز تأثیر گذاشته است. خریداران ممکن است سعی کنند هر محصولی را که از قبل در موجودی‌های خرده‌فروشان وجود دارد، ذخیره کنند، و این امر کمبود جهانی تراشه را که ناشی از همه‌گیری کروناست، بدتر می‌کند.

کمبود تراشه صدها میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده خسارت وارد کرده است، و در حالی که دولت‌های محلی با تامین مالی کارخانه‌های تولید تراشه در ایالت‌ها همکاری می‌کنند، خطوط تولید بیکار هستند چرا که بخش رو به رشدی از اقلام مصرفی روزمره برای کار کردن به نوعی تراشه نیاز دارند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران