کد خبر:3494
پ
۱۳۹۹۰۳۱۱۲۱۴۲۲۰۶۱۲۰۵۱۹۳۲۴

معاملات ملکی در پایتخت امارات رکورد ۱۹٫۴ میلیارد دلار را ثبت کرد

رسانه‌های محلی امارات متحده عربی اعلام کردند که بازار املاک این کشور در حال رهایی از رکود ناشی از ویروس کرونا بوده است و ابوظبی رکورد فروش املاک و مستغلات به ارزش ۷۱.۵ میلیارد درهم (۱۹.۴ میلیارد دلار) را در سال ۲۰۲۱ به ثبت رساند. – اخبار اقتصادی – به..

رسانه‌های محلی امارات متحده عربی اعلام کردند که بازار املاک این کشور در حال رهایی از رکود ناشی از ویروس کرونا بوده است و ابوظبی رکورد فروش املاک و مستغلات به ارزش ۷۱.۵ میلیارد درهم (۱۹.۴ میلیارد دلار) را در سال ۲۰۲۱ به ثبت رساند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های محلی امارات متحده عربی اعلام کردند که بازار املاک این کشور در حال رهایی از رکود ناشی از ویروس کرونا بوده است و ابوظبی رکورد فروش املاک و مستغلات به ارزش ۷۱٫۵ میلیارد درهم (۱۹٫۴ میلیارد دلار) را در سال ۲۰۲۱ به ثبت رساند.

طبق مطالعه منتشر شده توسط اداره شهرداری ها و حمل و نقل ابوظبی، تعداد کل معاملات خرید و فروش و رهن در شهر اوبوظبی در سال گذشته به ۱۴۹۵۸ رسید.

جزیره یاس در این شهر با فروش ۴٫۱ میلیارد درهم بیشترین فروش را ثبت کرد و پس از آن جزیره ریم (۳٫۲ میلیارد درهم) و جزیره سعدیات (۲٫۵ میلیارد درهم) قرار گرفتند.

اقتصاد امارات ۶٫۱ درصد در ۲۰۲۰ کوچک شدرشد ۲۱ درصدی قیمت مسکن در دبی

ادیب علافیفی، مدیر اجرایی بخش املاک و مستغلات این اداره گفت: این نتایج جدید، جذابیت مداوم ابوظبی را به عنوان یک کلان شهر برتر برای سرمایه گذاری و زندگی نشان می دهد.

پس از اصلاحات دولتی مانند برنامه جدید ویزای اقامت برای بازنشستگان و طرح ویزای طلایی، اصلاح محدودیت‌های مالکیت شرکت و اصلاحات در قانون کار، بازار املاک امارات متحده عربی شاهد بهبود قابل توجهی پس از رکود ناشی از بیماری همه گیر کووید-۱۹ بوده است.

بر اساس این گزارش، فروش املاک در این شهر با افزایش تقاضا و بالارفتن اعتماد سرمایه گذاران به شدت رشد کرده است.

به ویژه ویلاها در سال ۲۰۲۱ تقاضای بالایی داشتند و به دلیل وجود جوامع تأسیس شده در جزیره سعدیات و جزیره یاس، قیمت فروش به طور سالانه ۱۴ درصد افزایش یافت.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران