کد خبر:6672
پ
۱۴۰۰۰۲۲۸۱۴۳۵۲۵۵۶۸۲۲۸۰۰۷۲۴

مکاتبه بذرپاش با وزرا برای تهیه و ارائه تکالیف و گزارش های عملکردی در موعد مقرر قانونی

رئیس دیوان محاسبات کشور در نامه ای به وزرا و روسای دستگاههای اجرایی آنها را مکلف دانسته است تا براساس وظایفی که قانون بودجه سال ۱۴۰۱ برعهده آنان گذاشته، ترتیبی اتخاذ نمایند تا تکالیف و گزارش های عملکردی در موعد مقرر قانونی تهیه و ارائه شود. – اخبار ا..

رئیس دیوان محاسبات کشور در نامه ای به وزرا و روسای دستگاههای اجرایی آنها را مکلف دانسته است تا براساس وظایفی که قانون بودجه سال ۱۴۰۱ برعهده آنان گذاشته، ترتیبی اتخاذ نمایند تا تکالیف و گزارش های عملکردی در موعد مقرر قانونی تهیه و ارائه شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ مهرداد بذرپاش طی نامه‌های جداگانه‌ای به وزراء و روسای دستگاه‌های اجرایی، مهمترین تکالیف احصاء شده هر دستگاه از قانون بودجه سال ۱۴۰۱ را به عالی‌ترین مقام آن، یادآور شد.
این اقدام مبتکرانه رئیس کل دیوان محاسبات کشور در راستای وظایف قانونی و سیاست پیشگیری به جای مچ گیری و راهبرد نظارت مستمر از طریق گزارش‌های تفریغ دو ماهه بر اجرای قانون بودجه و با هدف کمک به دستگاه های اجرایی جهت انجام صحیح و به موقع وظایف اعمال شده است.
بذرپاش در این نامه‌ها، وزارتخانه ها، دستگاه های اجرایی، کلیه واحدهای تابعه و زیرمجموعه آنها را مکلف دانسته است تا براساس وظایفی که قانون بودجه سال ۱۴۰۱ برعهده آنان گذاشته، ترتیبی اتخاذ نمایند تا تکالیف و گزارش های عملکردی در موعد مقرر قانونی تهیه و ارائه شود.
اولین نامه رئیس کل دیوان محاسبات کشور خطاب به رئیس کل بانک مرکزی صادر شد و طی آن، مهمترین تکالیف مندرج در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ مرتبط با این دستگاه مورد یادآوری قرار گرفت که عبارتند از:
– ارائه گزارش‌های ماهانه به کمیسیون‌‌های مرتبط در مجلس شورای اسلامی
– انجام اقدامات زیرساختی مالی و بانکی سازگار با برنامه تجارت کشور-کالایی و ارائه گزارش به صورت هرسه ماه یکبار به کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات و اقتصادی مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات کشور
– تکلیف بانک مرکزی در خصوص تسهیلاتی مانند تسهیلات قرض‌الحسنه برای تشکیل خانواده، تسهیلات قرض‌الحسنه برای اشتغالزایی، تسهیلات مرتبط با کمیته امداد و سازمان بهزیستی و همچنین اشتغال دانش بنیان و صنایع خلاق در کشور، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه حمایتی، احکام تنظیمی و انتشار عمومی و به‌روزرسانی اطلاعات مربوط به تسهیلات، اعطای تسهیلات به منظور ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در روستاها و حاشیه شهرها، اعطای تسهیلات لازم جهت تامین مسکن ایثارگران و اعطای تسهیلات لازم جهت تامین مسکن رزمندگان حائز شرایط

– ارائه گزارش عملکرد مالی در مقاطع دو ماهه

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران