کد خبر:4366
پ
۱۴۰۰۱۲۲۴۱۳۳۰۰۳۹۲۵۲۴۹۷۹۲۶۴

ناظر گمرکات هرمزگان: ۱۵۰ کانتینر اعلامی به گمرک اظهار نشده و در اختیار سازمان بنادر است

ناظر گمرکات استان هرمزگان گفت: محموله ۱۵۰ کانتینر اعلامی از سوی قوه قضائیه نه تنها اظهار نشده بلکه فاقد قبض انبار بوده و حتی سازمان بنادر به عنوان مرجع تحویل گیرنده کالا هم اطلاعی از مالکیت و اسناد آن ندارد . – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم..

ناظر گمرکات استان هرمزگان گفت: محموله ۱۵۰ کانتینر اعلامی از سوی قوه قضائیه نه تنها اظهار نشده بلکه فاقد قبض انبار بوده و حتی سازمان بنادر به عنوان مرجع تحویل گیرنده کالا هم اطلاعی از مالکیت و اسناد آن ندارد .

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ابوالفضل اکبرپور ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید رجایی در خصوص ۱۵۰ کانتینر اعلامی از سوی رییس قوه قضائیه اظهار داشت: بر اساس قانون مرجع تحویل گیرنده کالا در مرزهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی است و شناورها با هماهنگی این سازمان، ورود و تخلیه می شوند و کالاها نیز در انبارهای این سازمان نگهداری می شود و برای هر کالای وارده قبض انبار صادر می شود و در مراحل بعد به شرط دارابودن اسناد مالکیت، ثبت سفارش، قبض انبار و مجوز سازمان های همجوار و کد رهگیری بانک، امکان اظهار و ترخیص کالا فراهم می شود و از مرحله اظهار است که گمرک مسئولیت داشته و پاسخگو است.

در صورتی که صاحب کالا ، کالا را با ارائه اسناد به گمرک اظهار نکند و کالا مشمول مقررات متروکه گردد، سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع تحویل گیرنده کالا فهرست این کالاها را به همراه شماره قبض انبار و مشخصات کالا به گمرک اعلام و از این مرحله عملیات گمرک شروع میشود.

وی افزود: محموله ۱۵۰ کانتینری که اخیرا سازمان بنادر به دادستان استان اعلام کرده و ریاست محترم قوه قضائیه و دادستان محترم کل کشور اعلام کردند، در اماکن مرتبط با سازمان بنادر قرار داشته و فاقد اطلاعات قبض انبار و اسناد مالکیت است و فهرست و اطلاعات قبض انبار آنها تاکنون به گمرک ارائه نگردیده و اقدام در خصوص آنها خارج از اختیارات گمرک است و چرایی آن را باید از سازمان بنادر به عنوان مرجع و مقام تحویل گیرنده کالا جویا شد.

اکبر پور در ادامه تاکید کرد: هر زمان کالایی به گمرک اظهار شود و یا اطلاعات و فهرست آنها به عنوان کالای متروکه به گمرک اعلام شود تشریفات گمرکی مطابق با قانون در اسرع وقت انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران