کد خبر:7840
پ
۱۴۰۱۰۴۰۲۱۵۴۲۲۲۹۵۴۲۵۵۶۹۵۲۴

نشست اقتصاددانان با محسن رضایی و احسان خاندوزی/ راهکارهای حل برخی چالشها ارائه شد

جمعی از اقتصاددانان مطرح کشور در نشستی با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور و وزیر اقتصاد راهکارهای مهار تورم، رشد اقتصادی و حل چالش های اقتصاد کشور را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ در نشست اقتصاددانان با و..

جمعی از اقتصاددانان مطرح کشور در نشستی با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور و وزیر اقتصاد راهکارهای مهار تورم، رشد اقتصادی و حل چالش های اقتصاد کشور را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ در نشست اقتصاددانان با وزیر اقتصاد و معاون اقتصادی رئیس جمهور، ضمن بررسی چالش های کنونی اقتصاد از جمله تورم، عدم‌تعادل های مختلف از جمله در بخش مالی و بودجه و اقتصاد خانوار، راهکارهای بهبود وضعیت اقتصاد کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
در این نشست تخصصی که در سالن جهاد اقتصادی وزارت امور اقتصادی ‌و دارایی برگزار شد، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور، خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، سبحانیان معاون سیاستگذاری اقتصادی وزارت اقتصاد و جمعی از اقتصاددانان و اساتید مطرح اقتصاد کشور حضور داشتند.
آقایان داوود دانش جعفری، مصباحی مقدم، شاپور محمدی، ال اسحاق ، عبده تبریزی، نصیری اقدم، شقاقی، صالحی، شریف زاده ، عزتی ، صادقی شاهدانی ، محمد قاسمی ، تیمور رحمانی و سید کمال سید علی و همچنین خانم مینو کیانی از جمله اقتصاددانان حاضر در این نشست بودند که هر یک به ارایه دیدگاه ها و تحلیل های خود در زمینه مسائل مختلف اقتصادی در حوزه های سیاستهای پولی، نرخ سود بانکی، سیاستهای مالیاتی، حذف ارز ترجیحی، نرخ تورم و نقدینگی پرداخته و راهکارهایی برای حل برخی از چالش های موجود در اقتصاد کشور ارائه کردند.
مولد سازی اموال و دارایی های مازاد دولت و شرکت‌های دولتی، تسریع در اتمام پروژه های نیمه تمام در کشور، مدیریت نقدینگی و اعمال سیاست های پولی، مالی و بودجه ای متناسب با شرایط کنونی اقتصاد به منظور مهار تورم از جمله محورهایی بود که حاضرین در این نشست بر اجرای آن تأکید کردند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران