کد خبر:3745
پ
۱۳۹۷۰۱۲۸۱۰۲۳۲۳۴۵۱۱۳۸۷۱۹۸۴

نقش حمله روسیه به اوکراین در کاهش انتظارات تورمی در ایران

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به حمله روسیه به اوکراین نوشت: ایران از تمرکز سیاست خارجی آمریکا خارج شد. این به معنای کاهش ریسک های ژئوپلیتیک برای ایران است. کاهش ریسک های ژئوپلیتیک به کاهش انتظارات تورمی در ایران منجر می‌شود . – اخبار اقتصادی – خبرگزار..

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به حمله روسیه به اوکراین نوشت: ایران از تمرکز سیاست خارجی آمریکا خارج شد. این به معنای کاهش ریسک های ژئوپلیتیک برای ایران است. کاهش ریسک های ژئوپلیتیک به کاهش انتظارات تورمی در ایران منجر می‌شود .

– اخبار اقتصادی –

خبرگزاری تسنیم، محمد حسین ادیب- روسیه ۵۷۰ میلیارد دلار ذخائر ارزی در خارج دارد و معادل ۴۸۰ میلیارد دلار نیز بدهی خارجی ، یعنی روسیه فقط ۹۰ میلیارد دلار بیش از بدهی اش در خارج ، پول دارد.
۸۰ درصد پس انداز خارجی روسیه در بانکهای انگلیس و آمریکا نگهداری می شد که دیروز آمریکا و انگلیس آن را مسدود کردند‌‌ ، ۸۰ درصد ۵۷۰ میلیارد دلار دیروز مسدود شد.
آیا بدهی خارجی روسیه از محل ذخائر ارزی اش پرداخت خواهد شد؟ یعنی بدهی اش را از محل دارایی اش در خارج تسویه خواهند کرد ؟
ابدا چنین نیست و ماهیت تحریم های بانکی تا کنون اینگونه نبوده است روسیه دارایی اش مسدود شد و بدهی اش را باید کار کند و پرداخت کند و این دو هیچ ارتباطی با هم ندارد.
احتمالا تحریم روسیه ١۵ سال دوام خواهد داشت و در این ١۵ سال روسیه باید کار کند و بدهی ۴۷۰ میلیارد دلاری را پرداخت کند و پول اش در بانکهای آمریکا و انگلیس هم تا ١۵ سال دیگر صرف حل مشکلات آمریکا و انگلیس میشود.
چرا سوئیفت را برای روسیه مسدود نکردند ؟ اگر سوئیف مسدود می شد روسیه امکان پرداخت بدهی خارجی عظیم اش را نداشت و تحریم روسیه به بحران بانکی در غرب منجر می شد ، بستن سوئیفت به معنای بستن راه وصول طلب از روسیه بود که این مجازات بانک های غربی بود تا تحریم روسیه .
تمرکز سیاست خارجی آمریکا با بحران اوکراین بر روسیه خواهد بود و در آینده بر چین ، ایران از تمرکز سیاست خارجی آمریکا خارج شد ، خارج شدن ایران از تمرکز سیاست خارجی آمریکا به معنای کاهش ریسک های ژئوپلیتیک برای ایران است ، کاهش ریسک های ژئوپلیتیک به کاهش انتظارات تورمی در ایران منجر میشود .

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران