کد خبر:4418
پ
۱۳۹۷۰۵۲۰۰۸۲۸۴۷۴۰۷۱۴۹۹۰۳۶۴

هشدار آژانس بین المللی انرژی در مورد کاهش عرضه نفت به دلیل تحریم روسیه

آژانس بین المللی انرژی هشدار داد تحریم های غرب علیه روسیه و احتیاط خریداران موجب خواهد شد تا روزانه ۳ میلیون بشکه نفت و فرآورده های نفتی از بازار کم شود. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گ..

آژانس بین المللی انرژی هشدار داد تحریم های غرب علیه روسیه و احتیاط خریداران موجب خواهد شد تا روزانه ۳ میلیون بشکه نفت و فرآورده های نفتی از بازار کم شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد تحریم های غرب علیه روسیه و احتیاط خریداران موجب خواهد شد تا روزانه ۳ میلیون بشکه نفت و فرآورده های نفتی از بازار کم شود و امیدها به کاهش قیمت انرژی که موجب رسیدن نرخ تورم جهانی به بالاترین رقم های چند دهه گذشته شده بر باد برود.

در گزارش آژانس بین المللی انرژی آمده است: «چشم انداز اختلال گسترده در تولید نفت روسیه به دلیل تحریم های فراگیر و تصمیم شرکت ها برای نخریدن نفت از این کشور پس از حمله به اوکراین خطر ایجاد یک شوک جهانی در زمینه عرضه نفت را به دنبال دارد.»

این نهاد غربی مستقر در پاریس در جدیدترین گزارش ماهانه خود قبل از جنگ اوکراین پیش بینی کرده بود که در سه ماهه نخست امسال برای اولین بار از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میزان عرضه نفت از میزان تقاضای جهانی آن پیشی بگیرد.

اما اکنون انتظار دارد بازار جهانی نفت در سه ماهه دوم سال با کمبود روزانه ۷۰۰ هزار بشکه ای مواجه شود و تقاضای روزانه ۱۰۰ میلیون و هزار بشکه ای برای نفت تا سه ماهه پایانی سال همچنان بیشتر از میزان عرضه باقی بماند.

تا پیش از درگیری ها در اوکراین نیز به دلیل رشد قابل توجه تقاضا بعد از فروکش کردن بحران کرونا، تولید جهانی نفت قادر به تامین تقاضای مورد نیاز نبود، اما اکنون و با کاهش بیشتر عرضه بازار تحت فشار بیشتری قرار گرفته است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران