کد خبر:2709
پ
۱۳۹۹۰۷۱۸۱۵۵۹۱۲۹۹۶۲۱۴۰۱۹۴۴

هشدار اقتصاددان مشهور/ چاپ پول بدون پشتوانه در دوران کرونا منجر به سقوط دلار می‌شود

نویسنده و اقتصاددان مشهور هشدار داد که اقدامات دولت‌ها از جمله آمریکا برای مقابله با بحران همه‌گیری کرونا و چاپ انبوه پول می‌تواند منجر به سقوطی آن‌قدر بزرگ شود که حتی ارز ذخیره جهانی یعنی دلار “بی ارزش” شود. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم..

نویسنده و اقتصاددان مشهور هشدار داد که اقدامات دولت‌ها از جمله آمریکا برای مقابله با بحران همه‌گیری کرونا و چاپ انبوه پول می‌تواند منجر به سقوطی آن‌قدر بزرگ شود که حتی ارز ذخیره جهانی یعنی دلار "بی ارزش" شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، رابرت کیوساکی، نویسنده و اقتصاددان مشهور هشدار داده است که اقدامات دولت‌ها مانند صرف ۱۶ درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی برای مقابله با بحران همه‌گیری کرونا و چاپ انبوه پول می‌تواند منجر به سقوطی آن‌قدر بزرگ شود که حتی ارز ذخیره جهانی یعنی دلار آمریکا "بی ارزش" شود.

در آخرین قسمت از سری برنامه‌های تلویزیونی Live from the Vault، این تاجر توضیح داد که وقتی "خانه پوشالی" پول بدون پشتوانه در دوران بحران اقتصادی بی‌سابقه شروع به ریختن می‌کند، نیاز به بازنگری در مورد نحوه ذخیره ثروت مردم وجود دارد.

وی تأکید کرد که مشکل بزرگ پول بدون پشتوانه این است که عمدتاً مبتنی بر اعتماد عمومی به صادرکننده آن است.

کشورها به سرعت در حال کنار گذاشتن دلار آمریکا هستندمدیر عامل سابق توییتر: بیت کوین جای دلار آمریکا را می‌گیرد

به گفته کیوساکی، چندین راه برای ذخیره ثروت وجود دارد که مستقل از هر بانک مرکزی است و می تواند به کاهش تأثیر هر گونه سقوط اقتصادی احتمالی کمک کند.

وی گفت که در درجه اول یکی از این راه‌ها خرید طلا و نقره است و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و ارزهای دیجیتال نیز کارهای درستی هستند.

نویسنده کتاب "پدر پولدار، پدر بی‌پول" گفت: آنها (دولت ها) اکنون مجبور هستند به چاپ پول خود ادامه دهند وگرنه ما دچار سقوط (اقتصادی) می شویم.

کیوساکی با اشاره به عدم اعتماد به بازارهای کاغذی، توصیه کرد که سرمایه‌گذاران از سرمایه گذاری در هرگونه مشتقات طلا و نقره، خواه آتی یا ETF باشد، دوری کنند، چرا که بازار آنها در معرض دستکاری است.

وی در ادامه تأکید کرد که خرید طلای فیزیکی که حصار خوبی در برابر آشفتگی بازار است و همچنین نقره برحسب پوند و اونس بسیار مهم است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران