کد خبر:4049
پ
۱۳۹۵۱۱۱۰۱۶۰۲۳۰۶۳۵۹۸۳۴۱۶۴

هشدار صندوق بین‌المللی پول درباره تأثیر منفی تحریم‌های روسیه بر اقتصاد جهانی

صندوق بین‌المللی پول (IMF) هشدار داد که تحریم‌های شدید غرب علیه روسیه تأثیر قابل‌توجهی بر اقتصاد جهانی و بازارهای مالی خواهد داشت. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، صندوق بین‌المللی پول (IMF) در بیانیه‌ای که روز شنبه م..

صندوق بین‌المللی پول (IMF) هشدار داد که تحریم‌های شدید غرب علیه روسیه تأثیر قابل‌توجهی بر اقتصاد جهانی و بازارهای مالی خواهد داشت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، صندوق بین‌المللی پول (IMF) در بیانیه‌ای که روز شنبه منتشر شد، هشدار داد که تحریم‌های شدید غرب علیه روسیه تأثیر قابل‌توجهی بر اقتصاد جهانی و بازارهای مالی خواهد داشت.

صندوق بین‌المللی پول در این بیانیه گفت: تحریم‌های روسیه همچنین تأثیر قابل‌توجهی بر اقتصاد جهانی و بازارهای مالی خواهد داشت و به کشورهای دیگر سرایت می‌کند.

این موسسه جهانی همچنین تأکید کرد در بسیاری از کشورها در بحبوحه فشارهای ناشی از افزایش قیمت که از قبل روند آن شروع شده بود، این بحران شوک نامطلوبی را در جهت تورم و رکود فعالیت‌های اقتصادی ایجاد می کند.

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد اقتصاد جهان را کاهش دادآمریکا: تحریم‌ بخش انرژی روسیه می‌تواند بازارهای جهانی را بی‌ثبات کند

در این بیانیه آمده است: تحریم های اعلام شده علیه بانک مرکزی فدراسیون روسیه دسترسی این بانک به ذخایر بین المللی برای حمایت از سیستم پولی و مالی خود را به شدت محدود خواهد کرد. تحریم های بین المللی علیه سیستم بانکی روسیه و محرومیت تعدادی از بانک ها از سوئیفت به طور قابل توجهی توانایی روسیه را برای دریافت وجوه خود در صادرات و پرداخت در واردات و انجام معاملات مالی فرامرزی مختل کرده است.

این صندوق افزود: در حالی که برای پیش‌بینی تأثیر کامل این تحریم‌ها خیلی زود است، ما در حال حاضر شاهد کاهش شدید ارزش دارایی‌ها و همچنین نرخ مبادله روبل بوده‌ایم.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران