کد خبر:6822
پ
۱۳۹۱۱۲۱۵۰۰۰۳۷۱۴

"هفت سین" صندوق توسعه ملی برای تحقق رشد بالا و سربلندی نسل‌های بعد

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی، راه سره و ناسره این صندوق برای سرمایه‌گذاری را مشخص کرد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی غضنفری در دو توییت در حساب شخصی خود، ابتدا “پنج ب” را تحت عنوان بیراهه صندوق توسعه ملی و سپس،‌ “هفت‌سین” را به عن..

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی، راه سره و ناسره این صندوق برای سرمایه‌گذاری را مشخص کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی غضنفری در دو توییت در حساب شخصی خود، ابتدا "پنج ب" را تحت عنوان بیراهه صندوق توسعه ملی و سپس،‌ "هفت‌سین" را به عنوان راه سره صندوق بیان کرد.

"پنج ب" به عنوان بیراهه صندوق عبارتند از: استفاده از منابع صندوق برای بودجه جاری، استفاده تحت عنوان بودجه عمرانی، استفاده از منابع صندوق توسعه ملی به عنوان ابزاری برای فعالیت‌های بانکها، بکارگیری منابع برای جبران کاستیها و حوادث تحت عنوان بیمه‌های اجتماعی و اقتصادی و نهایتا" ورود به بنگاهداری و رقابت با بخش خصوصی.

رییس صندوق توسعه ملی "هفت سین" صندوق توسعه ملی به عنوان راه سره را نیز این طور برشمرد: سرمایه‌گذاری و مشارکت صندوق در حوزه‌های تولیدی، سرمایه‌گذاری و مشارکت صندوق در حوزه‌های خدماتی، سرمایه‌گذاری صندوق در بازار سرمایه داخلی، سرمایه‌گذاری و مشارکت در توسعه استارت آپ‌ها و محصولات دانش بنیان، سرمایه‌گذاری و مشارکت در حوزه‌های زیربنایی، سرمایه‌گذاری در بازارهای پولی و مالی بین المللی و نهایتا" سرمایه‌گذاری و مشارکت در سایر حوزه‌های پربازده و کم ریسک اقتصادی.

از نظر غضنفری رعایت این‌ نکات برای دستیابی به نرخ رشد بالا در زمان حال و اعتلا و سربلندی نسل‌های بعدی لازم است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران