کد خبر:4348
پ
۱۳۹۴۱۰۱۳۱۲۴۷۲۴۵۰۰۶۸۳۷۷۹۴

هند درخواست غرب برای عدم واردات نفت خام از روسیه را نادیده گرفت

منابع آگاه اعلام کردند که بزرگترین پالایشگاه هند علیرغم ممنوعیت برخی کشورها برای واردات نفت از روسیه، سه میلیون بشکه نفت خام اورال خریداری کرده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، منابع آگاه اعلام کردند که بزرگترین پالا..

منابع آگاه اعلام کردند که بزرگترین پالایشگاه هند علیرغم ممنوعیت برخی کشورها برای واردات نفت از روسیه، سه میلیون بشکه نفت خام اورال خریداری کرده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، منابع آگاه اعلام کردند که بزرگترین پالایشگاه هند علیرغم ممنوعیت برخی کشورها برای واردات نفت از روسیه، سه میلیون بشکه نفت خام اورال خریداری کرده است.

طبق گزارش‌ها، هند ممنوعیت خرید نفت خام روسیه که توسط برخی کشورهای غربی به عنوان بخشی از تحریم های گسترده علیه مسکو به دلیل عملیات نظامی در اوکراین اعمال شده را نادیده گرفته است.

به گفته منابع تجاری به نقل از رویترز، شرکت نفت هند (IOC)، بزرگترین پالایشگاه این کشور، حدود سه میلیون بشکه نفت اورال روسیه را برای تحویل در ماه مه از شرکت واسطه ویتول خریداری کرد.

گرانی بنزین در آمریکا به دنبال ممنوعیت واردات نفت روسیهکاهش ارزش نفت روسیه بر سر بحران اوکراین

این منابع افزودند که شرکت هندی مشکلی در پرداخت هزینه این محموله نمی بیند چرا که نفت به عنوان یک کالا ممنوع نیست. علاوه بر این، شرکت نفت هند با یک نهاد تحریم شده سر و کار نداشت.

بنا بر گزارش ها، ویتول این محموله را با تخفیفی بالغ بر ۲۵ دلار در هر بشکه نسبت به نفت برنت در همین تاریخ فروخت.

بر اساس این گزارش، معاملات تجاری معمولاً توسط شرکت ها فاش نمی شوند.

این منابع همچنین بدون اشاره به هرگونه جزئیاتی در مورد قیمت گفتند که این پالایشگاه هندی همچنین دو میلیون بشکه نفت خام از موربان ابوظبی و یک میلیون بشکه از هرکدام از شرکت‌های آکپو و فورکادوس نیجریه و شرکت کول کامرون خریداری کرده است.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه پیش از این هشدار داده بود که درصورت اجرای ممنوعیت واردات نفت این کشور، عواقب فاجعه باری برای بازار جهانی رخ خواهد داد و قیمت این محصول ممکن است از ۳۰۰ دلار در هر بشکه فراتر رود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران