کد خبر:3747
پ
۱۴۰۰۰۸۰۱۰۹۲۲۴۴۸۸۲۳۸۸۱۷۷۴

واگذاری سهام عدالت ۳ میلیون متوفی به وراث تا ۶ ماه آینده

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: سهام عدالت بیش از ۳ میلیون متوفی تا ۶ ماه آینده به وراث و افراد تحت تکفل واگذار می‌شود. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد باغستانی تصریح کرد: تاکنون حدود سه میلیون نفر از صاحبان سهام عدالت فوت کرده ..

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: سهام عدالت بیش از ۳ میلیون متوفی تا ۶ ماه آینده به وراث و افراد تحت تکفل واگذار می‌شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد باغستانی تصریح کرد: تاکنون حدود سه میلیون نفر از صاحبان سهام عدالت فوت کرده اند که با احتساب وراث و افراد تحت تکفلشان، سهام آن‌ها باید به حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیون نفر واگذار شود.

وی افزود: طراحی سامانه برای واگذاری سهام عدالت متوفیان به وراث در دست انجام است و پیش بینی می‌کنیم تا حدود شش ماه دیگر این سامانه به سرانجام برسد.

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی درخصوص علت طولانی شدن فرایند تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان تصریح کرد، ​باید زیرساخت‌های متعددی برای واگذاری سهام این افراد ایجاد می‌شد و پیچیدگی‌هایی که برای انتقال‌های قهری متصور است موجب شد تا این فرایند طولانی شود.

باغستانی افزود: برای انتقال این سهام باید زیرساخت‌هایی فراهم شود که پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و همچنین باید هماهنگی‌ها با دستگاه‌های ذیربط مثل ثبت احوال، دفاتر الکترونیک قضایی و سایر سازمان‌های مربوطه انجام می‌شد که این امور درحال انجام است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران