کد خبر:4703
پ
۱۴۰۰۰۷۲۷۰۹۱۷۱۲۱۲۹۲۳۸۵۳۰۴۴

وزیر اقتصاد: کاهش تورم نقطه ای از ۶ ماه پیش آغاز شده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت : در ۶ ماه گذشته شاهد کاهش نرخ تورم در کشور بودیم ولی تا حد ایده آل خیلی فاصله داریم. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در گفتگو با رادیو اقتصاد از ثبات اقتصادی و کنترل تو..

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت : در ۶ ماه گذشته شاهد کاهش نرخ تورم در کشور بودیم ولی تا حد ایده آل خیلی فاصله داریم.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در گفتگو با رادیو اقتصاد از ثبات اقتصادی و کنترل تورم در بازار خبر داد و گفت : در ماههای گذشته مجموع سیاست های پولی و مالی که باعث افزایش نرخ اورم میشد را کنترل کرده و همین امر موجب کاهش درصدی از نرخ تورم شد.

وی همچنان گفت: کاهش پنج درصدی نرخ مالیات در سال ۱۴۰۱ نیز نشانه وقوف دولت بر اهمیت تولید است.

وی اظهار داشت: وزارت اقتصاد به جد به تسهیل مسیر پیش روی تولید کنندگان برای پرداختن به رسالتی که در راستای توسعه کشور بر عهده گرفته اند، نه به عنوان یک انتخاب، بلکه ضرورت، باور دارد.

سید احسان خاندوزی افزود: در قرن جدید با توجه به شعار امسال به سمت اقتصاد دانش بنیان و اشتغال زایی پیش خواهیم رفت.

او گفت : از سه روزپیش ۵ درصد نرخ مالیات بر عملکرد شرکتهای تولید کننده کاهش پیدا کرده است و محاسبات با ۵ درصد لحاظ خواهد شد تا فضا برای تنفس و مشوق هایی بیشتر برای تولید کنندگان باشد و به تبع آن موانع کمتر و شکایت ها هم کمتر بشود .

وزیر اقتصاد و دارایی افزود : در خصوص شفافیت سازی، نسل جدید نسلی است که با این ادبیات اجین شده است بعضی اوقات هزینه ها را خواهند پرداخت و با شفاف سازی بیشتر به آینده امیدوارتر هستیم .

او همچنین افزود: در اسفند ماه گذشته دفتر بازرسی نهاد ریاست جمهوری از تمام وزاری اقتصادی خواسته تا شرکت ها را شفاف کنند از جمله رفاه، نفت و گاز و این وظیفه به وزارت اقتصاد محول شده است .

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی اضافه کرد : موضوع مهم دیروز جلسه دولت خرید تضمینی گندم برای کشاورزان بوده است ولو اینکه بارمالی برای دولت داشته باشد.

سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در پایان در خصوص بهرمندی از ظرفیت دانش بنیان خاطر نشان کرد : وزارت اقتصاد بسیاری از کارهای اجرایی در گمرک ، مالیات ، بیمه و حتی بانکی را به شرکت های دانش بنیان محول خواهد کرد و دولت به دنبال قوی تر کردن شرکت های دانش بنیان است تا جوانان متخصص و به عنوان نهال های جوان به درختان قوی و تنومند تبدیل شوند .

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران