کد خبر:2185
پ
۱۴۰۰۱۰۲۲۱۶۲۲۱۳۲۳۱۲۴۵۲۲۴۲۴

پاناسونیک ژاپن هم به روند جهانی ۴ روز کاری در هفته پیوست

شرکت پاناسونیک ژاپن در اقدامی که در حال همه گیر شدن در سراسر جهان است، به منظور تشویق کارکنان خود به ایجاد تعادل بین کار و زندگی، تعداد روزهای کاری در یک هفته را بدون کاهش حقوق کارمندان به ۴ روز رساند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل..

شرکت پاناسونیک ژاپن در اقدامی که در حال همه گیر شدن در سراسر جهان است، به منظور تشویق کارکنان خود به ایجاد تعادل بین کار و زندگی، تعداد روزهای کاری در یک هفته را بدون کاهش حقوق کارمندان به ۴ روز رساند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه تایمز ژاپن، شرکت پاناسونیک ژاپن در اقدامی که در حال همه گیر شدن در سراسر جهان است، به منظور تشویق کارکنان خود به ایجاد تعادل بین کار و زندگی، تعداد روزهای کاری در یک هفته را بدون کاهش حقوق کارمندان به ۴ روز رساند.

یوکی کوسومی، مدیر عامل پاناسونیک هفته گذشته در یک جلسه توجیهی برای سرمایه گذاران اعلام کرد که کارکنان این شرکت الکترونیکی مستقر در اوزاکا می توانند مشاغل جانبی را انجام دهند و روزهای تعطیل خود را صرف کارهای داوطلبانه محلی کنند.

وی گفت: مسئولیت ما ایجاد تعادل ایده آل بین کار و زندگی برای سرمایه انسانی متنوعمان است.

صندوق بین المللی پول: لغو بازی‌های المپیک صدمه زیادی به اقتصاد ژاپن نمی‌زنداقتصاد ژاپن از رکود ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا بیرون می‌آید

این مقام پاناسونیک همچنین تأکید کرد که این شرکت به کارمندان اجازه می دهد وقتی شرکای آنها به مکان های دیگر منتقل شوند از خانه کار کنند.

این اقدام پاناسونیک در راستای اقدامات دیگر شرکت‌های فناوری در سراسر جهان است که هفته کاری کوتاه‌تری را به منظور جذب استعدادها در بازار کار فشرده ارائه می دهند.

شرکت آمازون در سال ۲۰۱۸ یک هفته چهار روزه را برای کارمندان منتخب آزمایش کرد و غول کالاهای مصرفی یعی شرکت Unilever PLC در دسامبر ۲۰۲۰ یک سال آزمایشی با هفته های کاری کوتاه شده را برای کارکنان نیوزلند آغاز کرد.

کشورهایی مانند ایرلند و ایسلند نیز در حال اجرای این برنامه به شکل آزمایشی هستند.

در ژاپن، گروهی از قانونگذاران در حال بحث در مورد پیشنهادی هستند که به کارمندان علاوه بر دو روز استراحت در هفته، یک روز مرخصی داده شود تا از رفاه آنها محافظت شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران