کد خبر:5482
پ
۱۴۰۰۱۲۱۲۱۸۳۳۰۱۶۱۱۲۴۸۹۵۵۸۴

پرونده عوارض صادراتی روی میز نمایندگان مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بخشنامه وزارت صمت مبنی بر وضع یک دفعه ای عوارض بر محصولات صادرات محور، در مجلس پیگیری می شود. – اخبار اقتصادی – محمد رضا پورابراهیمی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه هرگونه تصمیم تاثیرگذار بر حوز..

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بخشنامه وزارت صمت مبنی بر وضع یک دفعه ای عوارض بر محصولات صادرات محور، در مجلس پیگیری می شود.

– اخبار اقتصادی –

محمد رضا پورابراهیمی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه هرگونه تصمیم تاثیرگذار بر حوزه صادرات کشور خارج از ضوابط قانونی توسط مجلس قابل پیگیری است، گفت: اگر وزارت صمت در تفسیر قانون بودجه مشکلی دارد می تواند از مجلس توضیح بخواهد؛ مبنای مجلس در وضع مالیات برای جلوگیری از خام‌فروشی بوده چونکه ارزش افزوده نظام اقتصادی ما را به خارج از کشور منتقل نکند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: اگر بنا به تعیین عوارض هم باشد وزارت صمت باید در بازه زمانی مشخصی و نه یک دفعه ای آن را اعمال می کرد.

پورابراهیمی تاکید کرد: وضع عوارض به غیر از مالیات بر محصولات معدنی صادراتی نیازمند بررسی های کارشناسی است و مجلس پیگیر آن خواهد شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران