کد خبر:5373
پ
۱۴۰۰۰۷۰۴۱۴۲۹۴۲۱۲۳۲۳۶۸۶۵۲۴

پیش‌بینی بانک جهانی از رشد ۳٫۷ درصدی اقتصاد ایران در ۲۰۲۲/ بهبود وضعیت تورم و تراز مالی دولت

بانک جهانی پیش بینی خود از رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۲ را به ۳.۷ درصد افزایش داد و از بهبود وضعیت تورم، تراز حساب های جاری و تراز مالی دولت در این سال در مقایسه با سال قبل از آن خبر داد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با..

بانک جهانی پیش بینی خود از رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۲ را به ۳.۷ درصد افزایش داد و از بهبود وضعیت تورم، تراز حساب های جاری و تراز مالی دولت در این سال در مقایسه با سال قبل از آن خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بانک جهانی در جدیدترین ارزیابی خود از وضعیت اقتصادی کشورهای خاورمیانه ای پیش بینی خود از رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۲۲ را افزایش داده است.

این نهاد بین المللی که در ژانویه ۲۰۲۲ رشد اقتصادی ۲٫۴ درصدی را برای ایران در این سال پیش بینی کرده بود در گزارش جدید خود این رقم را به ۳٫۷ درصد افزایش داده است.

این گزارش همچنین از بهبود وضعیت تورم، تراز حساب های جاری و وضعیت مالی دولت ایران در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با سال قبل از آن خبر داده است.

در حالی که نرخ تورم ایران در سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۴۰٫۷ درصد بوده پیش بینی شده است نرخ تورم ایران در سال ۲۰۲۲ به ۳۷٫۶ درصد کاهش یابد.

تراز حساب های جاری ایران در سال میلادی گذشته معادل ۱٫۸ درص تولید ناخالص داخلی بوده که بر اساس پیش بینی بانک جهانی این رقم در سال جاری به معادل ۴٫۷ درصد تولید ناخالص داخلی ایران می رسد.

بر اساس برآوردهای این نهاد بین المللی تراز مالی دولت ایران در سال گذشته معادل منفی ۵٫۵ درصد جی دی پی بوده و پیش بینی می شود این رقم در سال جاری به معادل ۳٫۷ درصد جی دی پی برسد که بیانگر کاهش کسری بودجه دولت نسبت به سال قبل از آن است .

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران