کد خبر:8693
پ
۱۴۰۱۰۱۱۷۱۱۲۲۱۱۵۸۲۲۵۰۹۰۹۰۴

پیش‌بینی درآمد مالیاتی ۵۸۹ هزار میلیارد تومانی دولت از ساخت ۴ میلیون مسکن

وزارت راه و شهرسازی با اشاره به پیش‌بینی درآمد مالیاتی ۵۸۹ هزار میلیارد تومانی با ساخت ۴ میلیون مسکن از نیاز ۳۱۲۰ هزار میلیارد تومانی برای ساخت این واحدها خبر داد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزارت راه و شهرسازی اعلام ک..

وزارت راه و شهرسازی با اشاره به پیش‌بینی درآمد مالیاتی ۵۸۹ هزار میلیارد تومانی با ساخت ۴ میلیون مسکن از نیاز ۳۱۲۰ هزار میلیارد تومانی برای ساخت این واحدها خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی (جمعا چهار میلیون واحد)، باید به مساحت تقریبی ۵۲۰ میلیون متر مربع عملیاتی ساختمانی اجرا شود.

برای اجرای این میزان عملیات ساختمانی ۳۱۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مستقیم صورت می پذیرد که حدود نیمی از این منابع از محل منابع بانکی و مابقی از محل آورده نقدی متقاضیان در طول دوره ساخت، تامین خواهد شد.

با انجام این سرمایه‌گذاری با لحاظ ضریب انتشار ۱٫۹، به میزان ۵۸۹۶ هزار میلیارد تومان ارزش افزوده ایجاد خواهد شد. ضمن این‌که ۵۸۹ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی از محل اجرای طرح برای دولت حاصل می‌شود. همچنین این میزان از ساخت و ساز به میزان بالغ بر ۷ میلیون نفر اشتغال مستقیم و ۵٫۲ میلیون نفر اشتغال غیر مستقیم (جمعا ۱۲٫۲ میلیون نفر نفر اشتغال) در طول دوره اجرای طرح ایجاد خواهد کرد.

علاوه بر این جهت تامین خدمات زیربنائی و روبنائی در زمین های تخصیص یافته به طرح، نیز باید سرمایه‌گذاری زیادی از محل منابع دستگاه‌های خدمات‌رسان و بودجه عمومی و سایر روش‌های پیش بینی شده صورت پذیرد که این سرمایه گذاری نیز منجر به افزایش قابل توجه تولید ناخالص داخلی، اشتغال و مالیات شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران