کد خبر:2345
پ
۱۳۹۹۰۳۱۸۱۰۵۶۳۶۱۶۴۲۰۵۵۱۱۴۴

پیش‌بینی اوپک از افزایش ۳ میلیون بشکه‌ای تولید نفت توسط کشورهای غیرعضو

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماه ژانویه خود پیش بینی کرد که عرضه نفت از سوی کشورهای غیرعضو در سال ۲۰۲۲ روزانه ۳ میلیون بشکه افزایش خواهد یافت. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، سازمان کشورهای صادرکننده ..

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماه ژانویه خود پیش بینی کرد که عرضه نفت از سوی کشورهای غیرعضو در سال ۲۰۲۲ روزانه ۳ میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در گزارش ماه ژانویه خود پیش بینی کرد که عرضه نفت از سوی کشورهای غیرعضو در سال ۲۰۲۲ روزانه ۳ میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.

این ارزیابی برای سال ۲۰۲۱ بدون تغییر باقی ماند و همچنان افزایش ۰٫۷ میلیون بشکه‌ای را پیش بینی کرد که تولید این کشورها را به ۶۳٫۶ میلیون بشکه در روز می‌رساند.

بر اساس این گزارش، کانادا، روسیه، چین، ایالات متحده و گویان بیشترین رشد تولید را در سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص دادند. در عین حال، تولید نفت در بریتانیا، کلمبیا، اندونزی و برزیل کاهش یافت.

وزرای اوپک برنامه افزایش تولید نفت را برای ماه فوریه تمدید کردندبیست و چهارمین دبیرکل اوپک انتخاب شد

انتظار می رود عرضه نفت از سوی کشورهای غیر اوپک با ۳ میلیون بشکه افزایش در روز به ۶۶٫۷ میلیون بشکه در روز برسد.

محرک های اصلی برای این رشد تولید ایالات متحده و روسیه به همراه برزیل، کانادا و قزاقستان خواهند بود.

این در حالی است که در نشست اخیر وزیران اوپک و غیراوپک طرح افزایش تولید نفت به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز برای ماه فوریه تصویب شد. علاوه بر این، در این سند طرح جبران مازاد تولید نفت تا پایان ژوئن ۲۰۲۲ نیز تمدید شده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران