کد خبر:1805
پ
۱۳۹۷۰۱۱۷۱۰۲۰۴۲۳۰۵۱۳۷۹۳۴۶۴

پیش بینی رشد ۴ درصدی اقتصاد دنیا در ۲۰۲۲

مرکز تحقیقات اقتصادی و تجاری انگلیس اعلام کرد اقتصاد دنیا در ۲۰۲۲ باوجود ادامه مشکلات زنجیره‌های عرضه و شیوع کرونای اومیکرون، حدود ۴ درصد رشد خواهد کرد. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از گاردین، سال جدید میلادی همراه خواهد بود با تل..

مرکز تحقیقات اقتصادی و تجاری انگلیس اعلام کرد اقتصاد دنیا در ۲۰۲۲ باوجود ادامه مشکلات زنجیره‌های عرضه و شیوع کرونای اومیکرون، حدود ۴ درصد رشد خواهد کرد.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از گاردین، سال جدید میلادی همراه خواهد بود با تلاش‌های فراوان جهت مبارزه با تورم و تغییرات جوی. رشد اقتصاد دنیا در این سال بالا و بازارهای سهام ضعیف خواهند بود.
مرکز تحقیقات اقتصادی و تجاری انگلیس اعلام کرد دنیا سال جدید میلادی را با رکود اقتصادی به‌خاطر بحران زنجیره‌های عرضه و همچنین همه‌گیری سریع کرونای اومیکرون آغاز می‌کند. اما همچنان انتظار می‌رود اقتصاد دنیا حدود ۴ درصد در ۲۰۲۲ رشد داشته باشد. رشد اقتصاد جهان در ۲۰۲۱ حدود ۵٫۱ درصد تخمین زده شده‌است.
داگلاس مک ویلیامز، مؤسس و نایب رییس این مرکز تحقیقاتی گفت رشد اقتصاد انگلیس در ۲۰۲۱ برابر با ۶٫۷ درصد پیش‌بینی‌شده بود اما به‌خاطر عملکرد ضعیف اقتصاد در ماه دسامبر این رقم تا ۶٫۶ درصد پایین آمده‌است.

هشدار آژانس‌های رتبه‌بندی درباره تهدید اومیکرون علیه رشد اقتصاد جهانکند شدن رشد اقتصاد چین بهبود اقتصاد جهان را به خطر می‌اندازد

تخمین زده می‌شود انگلیس سال جدید میلادی را با روند آهسته رشد اقتصاد آغاز کند. اما با حل شدن مسائل مربوط به عرضه و افزایش پس‌انداز مردم به‌خاطر در خانه‌ ماندن طی بحران کرونا، تولید ناخالص داخلی در ۲۰۲۲ حداقل ۴ درصد رشد کند.
بزرگ‌ترین مسئله‌ای که سیاست‌گذاران سراسر دنیا مخصوصاً آمریکا و انگلیس با آن مواجه هستند تورم است. بانک مرکزی انگلیس به‌طور غیرمنتظره‌ای نرخ بهره را در دسامبر بالا برده‌، آن‌هم در شرایطی که تورم به بالاترین رقم طی یک دهه گذشته یعنی ۵٫۱ درصد رسیده‌است. انتظار می‌رود با ادامه افزایش نرخ بهره و بالا رفتن قیمت انرژی، تورم در فصل بهار به ۶ درصد برسد.
این مرکز تحقیقاتی اعلام کرد احتمالاً تورم در سال جدید میلادی در انگلیس به بیش‌از ۶ درصد و در آمریکا به بالاتر از ۷ درصد می‌رسد. تورم در ماه نوامبر در آمریکا به بالاترین رقم طی ۳۹ ‌ساله گذشته یعنی ۶٫۸ درصد رسید.
انتظار می‌رود بازارهای سهام در سراسر دنیا در ۲۰۲۲ بین ۱۰ تا ۲۵ درصد سقوط کنند و این شرایط در ۲۰۲۳ هم ادامه داشته باشد.
انتهای پیام/۸۷

فدراسیون صنعت نفت ایران