کد خبر:5064
پ
۱۳۹۴۰۸۰۴۱۴۲۱۴۵۴۵۳۶۳۸۷۵۶۴

چشم طمع چین به انرژی ارزان روسیه

شبکه خبری بلومبرگ به‌نقل از منابع آگاه گزارش داد که بزرگترین واردکننده گاز طبیعی مایع (LNG) جهان یعنی چین به‌دنبال خرید محموله‌های بیشتر از روسیه است که پس از تحریم‌ها قیمت آنها کاهش یافته است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری بلو..

شبکه خبری بلومبرگ به‌نقل از منابع آگاه گزارش داد که بزرگترین واردکننده گاز طبیعی مایع (LNG) جهان یعنی چین به‌دنبال خرید محموله‌های بیشتر از روسیه است که پس از تحریم‌ها قیمت آنها کاهش یافته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری بلومبرگ روز دوشنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که بزرگترین واردکننده گاز طبیعی مایع (LNG) در جهان یعنی چین به‌دنبال خرید محموله‌های بیشتر از روسیه است که پس از تحریم‌ها قیمت آنها کاهش یافته است.

طبق گزارش‌ها، چین این افزایش واردات را به‌منظور پر کردن مخازن ذخیره‌سازی این کشور قبل از افزایش مجدد قیمت‌ها در تابستان امسال صورت داده است.

منابع آگاه همچنین اعلام کردند که شرکت‌های دولتی چینی سینوپک و پتروچاینا از جمله شرکت‌هایی هستند که در گفتگوها برای خرید حضور پیدا می‌کنند.

اتریش: تحریم گاز روسیه غیرمنطقی استپیش‌بینی تحلیلگران از ورود بی‌سابقه سرمایه به روسیه با وجود تحریم‌ها

این منابع افزودند که برخی از واردکنندگان در حال بررسی استفاده از شرکت‌های روسی برای شرکت در مناقصات خرید LNG از طرف آنها هستند تا برنامه‌های خرید خود را از دولت‌های خارج از کشور پنهان کنند.

این خریدها در حالی انجام می‌شود که برخی کشورها از جمله ایالات متحده و بریتانیا واردات انرژی روسیه را به‌عنوان بخشی از تحریم‌ها به‌دلیل بحران اوکراین ممنوع کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا از خرید نفت و گاز روسیه خودداری کرده است، در حالی که ایالات متحده و بریتانیا همچنان به انجام این کار ادامه می‌دهند.

در همین حال، معامله‌گران می‌گویند که LNG روسیه با بیش از ۱۰ درصد تخفیف نسبت به محموله‌های عادی شمال آسیا در بازار نقدی معامله می‌شود. قیمت‌های لحظه‌ای برای این سوخت فوق‌العاده سرد میان کاهش عرضه به بالاترین حد خود رسیده است.

معامله‌گران به بلومبرگ گفتند که پالایشگاه‌های نفت چین نیز به‌طور محتاطانه نفت خام ارزان روسیه را خریداری کرده‌اند و چندین محموله قبلاً در چند هفته گذشته خریداری شده است.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران