کد خبر:3323
پ
۱۳۹۶۰۷۳۰۱۰۲۲۵۸۳۳۰۱۲۲۸۷۴۰۴

چین بزرگترین شبکه ۵جی جهان را راه اندازی کرد

چین در مجموع نزدیک به ۱.۴۳ میلیون ایستگاه شبکه اینترنت نسل پنجم را تا پایان سال ۲۰۲۱ راه اندازی کرده است که بزرگترین شبکه ۵جی جهان محسوب می‌شود. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین (MIIT) روز ..

چین در مجموع نزدیک به ۱.۴۳ میلیون ایستگاه شبکه اینترنت نسل پنجم را تا پایان سال ۲۰۲۱ راه اندازی کرده است که بزرگترین شبکه ۵جی جهان محسوب می‌شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین (MIIT) روز دوشنبه اعلام کرد که این کشور در مجموع نزدیک به ۱٫۴۳ میلیون ایستگاه پایه شبکه اینترنت ۵ جی را تا پایان سال ۲۰۲۱ راه اندازی کرده است. این کشور اکنون میزبان بیش از ۶۰ درصد از شبکه اینترنت نسل پنجم در جهان است.

به گفته این وزارتخانه، در حال حاضر حدود ۱۰ ایستگاه پایه شبکه اینترنت ۵ جی به هر ۱۰ هزار نفر در چین خدمات می دهد که تقریباً دو برابر تعدادی است که در پایان سال ۲۰۲۰ وجود داشت.

بر اساس این گزارش، سرمایه گذاری دولت چین در شبکه اینترنت ۵ جی طی سال گذشته به ۱۸۴٫۹ میلیارد یوان (حدود ۲۹ میلیارد دلار) رسید.

هشدار شرکت‌های هواپیمایی آمریکا درباره بحران هوایی ناشی از اینترنت نسل پنجمچین سال ۲۰۲۱ بیش از ۶۰۰ هزار ایستگاه اینترنت نسل ۵ احداث می‌کند

این وزارتخانه اعلام کرد که قصد دارد خدمات اینترنت ۵ جی و شبکه‌های فیبر نوری گیگابیتی را در سال ۲۰۲۲ گسترش دهد و انتظار می‌رود کاربران اینترنت ۵ جی این کشور تا سال ۲۰۲۳ از ۵۶۰ میلیون نفر فراتر رود. با این نرخ، برای هر ۱۰۰۰۰ نفر در این کشور ۱۸ ایستگاه پایه اینترنت ۵ جی وجود خواهد داشت.

چین با گسترش این شبکه خود همچنان به رشد جهانی در نسل بعدی فناوری مخابراتی ادامه می دهد. اپراتورهای بزرگ تلفن همراه چین ارائه خدمات ارتباطی نسل پنجم را به مشتریان خود در اکتبر ۲۰۱۹ آغاز کردند.

در طول سال ۲۰۲۰، حدود ۵۸۰ هزار ایستگاه پایه اینترنت ۵ جی در چین نصب شد که این شبکه تمام شهرهای بزرگ را تحت پوشش قرار داد.

در حالی که بسیاری از کشورهای جهان هنوز استفاده از فناوری اینترنت ۵ جی را شروع نکرده‌اند، غول فناوری چین یعنی شرکت هوآوی سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد شبکه اینترنت نسل ششم (۶جی) را تا سال ۲۰۳۰ به بازار معرفی کند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران