کد خبر:1773
پ
۱۳۹۵۰۸۰۳۱۰۰۱۴۴۵۸۸۹۰۱۵۰۶۴

چین یارانه خودروهای دارای انرژی جدید را ۳۰ درصد در ۲۰۲۲ کاهش می‌دهد

وزارت دارایی چین در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد یارانه‌ خودروهای دارای انرژی جدید مانند خودروهای برقی ۳۰ درصد در سال جدید میلادی کاهش یافته و در پایان سال کاملا قطع می شود. – اخبار اقتصادی – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وزارت دارایی چین ا..

وزارت دارایی چین در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد یارانه‌ خودروهای دارای انرژی جدید مانند خودروهای برقی ۳۰ درصد در سال جدید میلادی کاهش یافته و در پایان سال کاملا قطع می شود.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وزارت دارایی چین اعلام کرد این کشور یارانه‌ای را که برای خودروهای دارای انرژی جدید مانند خودروهای برقی وضع کرده بود، ۳۰ درصد در سال جدید میلادی کاهش می‌دهد.
این وزارت‌خانه در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد سیاست یارانه‌های خودروهای دارای انرژی جدید در ۲۰۲۲ تا پایان سال ادامه خواهد داشت و پس‌از آن کاملاً قطع می‌شود.
وزارت دارایی چین در آوریل ۲۰۲۰ اعلام کرده بود یارانه این خودروها تا ۲۰۲۲ به‌ترتیب ۱۰ درصد، ۲۰ درصد و ۳۰ درصد کاهش می‌یابد.

افزایش فروش خودروهای برقی در چینخودروهای برقی تسلا از نظر قابلیت اطمینان در رتبه آخر قرار گرفتند

یارانه خودروهای عمومی دارای انرژی‌های جدید ۱۰ درصد در ۲۰۲۱ و ۲۰ درصد در ۲۰۲۲ کاهش یافته‌است.
چین به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار خودروی دنیا قصد دارد تا ۲۰۲۵، ۲۰ درصد از فروش خودروهای خود را به خودروهای دارای انرژی‌های جدید مانند خودروهای هیبریدی و هیدروژنی اختصاص دهد.
خودروسازهای بزرگ دنیا مانند فولکس‌واگن، جنرال موتورز، تویوتا و تسلا در حال افزایش تولید خودروهای برقی در چین هستند.
انتهای پیام/۸۳

فدراسیون صنعت نفت ایران