کد خبر:1928
پ
۱۳۹۲۰۵۲۳۱۷۵۵۴۶۱۴۸۹۸۹۰۰۴

کاهش رشد اقتصادی منطقه یورو با گسترش اومیکرون

نتایج یک نظرسنجی نشان داد که بهبود اقتصادی منطقه یورو در ماه دسامبر با مشکل مواجه شده است چرا که موج جدیدی از ابتلا به اومیکرون موجب اعمال محدودیت‌های کرونایی شد و رشد بخش خدمات را در این منطقه به شدت کاهش داد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسن..

نتایج یک نظرسنجی نشان داد که بهبود اقتصادی منطقه یورو در ماه دسامبر با مشکل مواجه شده است چرا که موج جدیدی از ابتلا به اومیکرون موجب اعمال محدودیت‌های کرونایی شد و رشد بخش خدمات را در این منطقه به شدت کاهش داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، نتایج یک نظرسنجی در روز چهارشنبه نشان داد که بهبود اقتصادی منطقه یورو در ماه دسامبر با مشکل مواجه شده است چرا که موج جدیدی از ابتلا به اومیکرون موجب اعمال محدودیت‌های کرونایی شد و رشد بخش خدمات را در این منطقه به شدت کاهش داد.

با گسترش سریع اومیکرون در ماه های پایانی سال گذشته میلادی، دولت‌ها محدودیت های شدیدی را برای مهار موج کرونا، به‌ویژه در آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا، مجدداً اعمال کردند.

این بدان معناست که شاخص مرکب مدیران خرید موسسه آی اچ اس مارکت IHS Markit که معیار خوبی برای سلامت کلی اقتصاد است، از ۵۵٫۴ واحد در ماه نوامبر به ۵۳٫۳ در ماه دسامبر کاهش یافت که پایین‌ترین رقم از ماه مارس محسوب می‌شود.

هشدار بانک مرکزی اروپا درباره افزایش شدید تورم در منطقه یوروتورم در منطقه یورو به رکورد ۴٫۹ درصد رسید

این در حالی بود که رقم نهایی کمتر از برآورد اولیه به میزان ۵۳٫۴ واحد بود ولی بالاتر از مرز ۵۰ واحد ثبت شد که رشد را از انقباض اقتصادی جدا می‌کند.

بر اساس این گزارش، محدودیت‌های کرونایی باعث کاهش فعالیت‌ها در بخش خدمات آلمان و نگرانی‌ها در مورد تاثیر سویه اومیکرون بر دورنمای ژانویه شد.

صنعت خدمات منطقه یورو نیز با تشویق مشتریان به ماندن در خانه، شاهد کاهش رشد بود.

شاخص مدیران خرید این بخش از ۵۵٫۹ در ماه نوامبر به پایین ترین سطح خود در ۸ ماه یعنی ۵۳٫۱ سقوط کرد که کمتر از ۵۳٫۳ تخمین اولیه بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران